[ZPRÁVY] Bitcoin na Bitfinexu podezřele vysoko – IOTA získala velkého partnera

0
(0)

Bitcoin na začátku týdne vysílá smíšené signály. Průměrná cena na trhu se pohybuje kolem 5200 $, avšak na jedné burze jeho cena podezřele roste. Jde samozřejmě o Bitfinex, kde se Bitcoin obchoduje vůči Tetheru. A právě to je ten problém.

Bitfinex/Tether vs. svět

Tether v současnosti prochází náročným obdobím. Generální prokurátor státu New York společnost Tether LLD obvinil, že jejich USDT tokeny nejsou 100% kryty. Konkrétně jim prý chybí 850 milionů dolarů, tedy přibližně jedna třetina.

To, co momentálně Tether dělá, nám částečně připomíná situaci před půl rokem, kdy firma Tether ztratila přístup k bance. Lidé přestali jejich tokenu věřit a výsledkem byl krátkodobý propad USDT o cca 20-25%. Hodnota USDT se pak velmi rychle vrátila zpět a dokonce i Bitcoin v té době zaznamenal menší pumpu.


Více informací o poslední USDT krizi najdete zde:

(Článek pokračuje pod odkazem)

Sledujeme pád Tetheru v přímém přenosu? – Bitcoin se na Bitfinexu obchoduje až 2 % nad cenou!

V současnosti se oproti ostatním burzám zvyšuje rozdíl, za který se Bitcoin obchoduje na Bitfinexu. V době psaní tohoto článku je to 5440 USDT na Finexu a 5140 $ na Coinbase Pro. Rozdíl 300 $ (tedy cca 6 %) je dost velký a vznikl proto, že je problém dělat arbitráž mezi Bitfinexem a ostatními burzami.

Tento problém vznikl hlavně kvůli nedůvěře obchodníků v Tether. Nyní musíme počkat, jak se situace vyvrbí. Tether už v minulosti zažil několik krizí, ale vždy z toho vyvázl bez větších problémů. Je velmi nepravděpodobné, že by tento coin ze dne na den zkrachoval. My budeme další vývoj pečlivě sledovat, a pokud se objeví nějaké nové informace, rozhodně vás budeme informovat. Pokud o to nechcete přijít, doporučujeme se přihlásit k odběru notifikací (návod najdete zde), případně nás začněte sledovat na facebooku.

IOTA to roztáčí s Jaguárem


Hned ráno jsme na Kryptomagazínu psali o nové spolupráci mezi IOTA Foundation a Jaguar Land Rover. Známá automobilka chce využít technologii IOTY k tomu, aby řidičům umožnila vydělávat kryptoměny. Stačí, když budou jezdit a sdílet informace s lokálními autoritami resp. firmami, které spravují různé navigační služby. Výměnou za data z kamer a různých senzorů pak řidič dostane kryptoměnu, kterou může vyměnit například za kávu, nebo nabíjení vozidla zdarma.

Bývalý pro-krypto komisař CFTC zemřel ve věku 58 let

Pouze několik málo lidí vládních institucí jako SEC nebo CFTC podporuje kryptoměny. Jedním z nich byl i Bart Chilton, který bohužel dnes zemřel. Dožil se 58 let.

Bart pracoval pro CFTC v letech 2007-2014. V té době byl Bitcoin teprve na začátku své cesty, ale už tehdy byl jeho velkým fanouškem. Později byl dokonce jedním z hlavních investorů ICO, které své tokeny krylo ropou.

Více o Bartovi se můžete dočíst zde (v angličtině)

Takto vypadá novodobá propaganda


Dnešní zprávy bychom rádi ukončili vtipným kresleným komiksem od amerického FED-u (privátní instituce, která má jako jediná právo tisknout dolary). Podívejte se, jak FED každý den zachraňuje svět:

Stephanie Kelton to pěkně shrnul ve svém Tweetu:

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem dnešního přehledu zpráv je Samuel S.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Pablo72

No ono to je vidět i v rámci jedné burzy – např. Binance, že cena za BTC/USDT je vyšší oproti ostatním stable coinům… ale to dělá ten pokles ceny USDT, ne?.. (vyšší cenou BTC je vyrovnáván propad ceny USDT)..

BTC/TUSD 5,151
BTC/USDC 5,150
BTC/USDS 5,169
BTC/USDT 5,237

Jirka Z.

V čem spočívá ten problém v dělání arbitráže mezi Bitfinexem a ostatními burzami ? Díky

pietro

Problém zřejmě bude v mobilitě kapitálu – čili v našem případě zřejmě ve vybírání prostředků z burzy Bitfinex.. Jistě se to dá lehce zjistit vyzkoušením.
Nebo se mýlím?

spot_img