[Zprávy] Bitcoin je „kult“, tvrdí Bill Harris, bývalý CEO PayPal-u • Klesne Bitcoin pod 5 000 USD předtím, než začne cestu až na 50 000?.. a další novinky

0
(0)

Bitcoin je „kult“, tvrdí Bill Harris, bývalý CEO PayPalu • Klesne Bitcoin pod 5 000 USD předtím, než začne cestu až na 50 000 USD? • Jižní Korea je navzdory medvědímu trendu optimistická • Cena Etherea se ve středu vrátila zpět na 300 USD • Kaspersky Lab: Pokusy o podvody mají vysokou frekvencu • Identity spouští druhé australské ASX Blockchain IPO

Bitcoin je „kult“, tvrdí Bill Harris, bývalý CEO PayPal-u

Bitcoin (BTC) zažívá v letošním roce těžké časy, ztratil 60 % své hodnoty. Bývalý generální ředitel společnosti PayPal však zašel tak daleko, že odmítá jakoukoli jeho hodnotu nebo použitelnost. Podle něj Bitcoin není nic jiného než kult, který šíří množství falešných tvrzení a říká:

Bitcoin price chart

“Kult Bitcoinu rozšiřuje hodně tvrzení – že je to okamžité, bezplatné, škálovatelné, účinné, bezpečné, globálně přijaté a užitečné – nic z toho však není pravda.”

Podle Harrise Bitcoin postrádá jakoukoli vnitřní hodnotu. Dále tvrdí, že Bitcoin nepřináší žádné výnosy a nemá žádnou ziskovost. Pokud jde o ziskovost, tabulka vlevo zobrazuje historický růst Bitcoinu za posledních sedm let.

Více se dočtete zde: https://www.livebitcoinnews.com/ (v EN)

Klesne Bitcoin pod 5 000 USD předtím, než začne cestu až na 50 000 USD?

V červenci, když se Bitcoin obchodoval okolo 7500 USD a cena stoupala, Arthur Hayes, spoluzakladatel a CEO BitMEX-u předpověděl, že Bitcoin by mohl pokračovat v poklesu. Označil 5 000 USD jako možné dno. Spíše než velká tržní rally dokáže Bitcoin pohánět na neuvěřitelnou novou historickou hranici 50 000 USD a to do konce roku. Zatímco Bitcoin a trh s kryptoměnami jako celek prochází kritickým vývojem, který řeší bezpečnostní chyby a problémy škálovatelnosti, Hayes učinil své hodnocení založené na chování na trhu. V červencovém rozhovoru s CNBC vysvětlil, že v letních měsících finanční svět tráví dovolenou (každý zkušený trader vám doporučí, abyste v období dovolených neobchodovali) a on očekává, že trhy se zahřejí ve třetím a čtvrtém čtvrtletí. Více se dočtete zde: https://dailyhodl.com/ (v EN)

Jižní Korea je navzdory medvědímu trendu optimistická

V období posledních dvou měsíců investoři na lokálním krypto-trhu Jižní Koreji neustále vyjadřovali svůj optimismus ke změně v regulační krypto-politice. Od začátku února krypto-trh překonal třetí nejhorší korekci ve své historii. I přesto zaznamenalo odvětví kryptoměn v Jižní Koreji výrazný pokrok týkající se regulace a adopce. Místní finanční úřady a Komise finančních služeb (FSC), hlavní finanční strážce Jižní Koreji, se zaměřili na legitimizaci průmyslu tím, že uznali kryptoměny jako regulované finanční instituce a umístnili je pod pravomoc FSC. Navíc tento týden vyhradila Jižní Korea na rok 2019 tři bilióny wonů ze svého rozpočtu na rozvoj Blockchainu. To je víc, než kolik vynaložili na vývoj a nasazení inovativních technologií. Více se dočtete zde: https://www.ccn.com/ (v EN)

Cena Etherea se ve středu vrátila zpět na 300 USD

Ethereum utrpělo na začátku týdne kolosální výprodej. V pondělí se ponořilo až na 249 USD. To vedlo mnohé k tomu, aby se ptali, zda je status druhé největší kryptoměny, jako startovací plochy pro ICO, mimořádně zranitelný účinky medvědího trendu. ETH se však ve středu vrátilo k životu a vyskočilo o 17 %. Do 16:00 UTC cena Etherea vzrostla na hladinu 300 USD a pokračovala v obchodování. Nezdá se, že by existoval osobitý důvod na spuštění oživení. Růst však mezi uterým a středou koreloval s vydáváním nových USDT v hodnotě 120 miliónů USD. To naznačuje, že na trh vstupuje nový kapitál. Více se dočtete zde: https://www.ccn.com/ (v EN)

Kaspersky Lab: Pokusy o podvody mají vysokou frekvenci

Zpráva z úterý s názvem Spam a phishing ve druhém čtvrtletí – podrobně popisuje, jak anti-phishing technologie společnosti Kaspersky Lab zabránila téměř 60 000 pokusům uživatelů připojit se k phishingovým webovým stránkám. Ty napodobují populární krypto-peněženky a burzy. Cílem těchto stránek je navést uživatele k tomu, aby věřili, že jde o skutečnou stránku, čímž získají přístup k účtům a informácím o soukromým klíčích. Bohužel i navzdory nespočetným varováním se zdá, že tento typ podvodu stále funguje a funguje dobře. To dokazuje frekvence, s jakou se podvody stále objevují. Více se dočtete zde: https://www.livebitcoinnews.com/ (v EN)

Identity spouští druhé austrálské ASX Blockchain IPO

Identity Limited, inovátor pro řízení digitální identity založený na blocích, spustil IPO na burze cenných papírů v Austrálii (ASX) ve výši 11 miliónů USD. Tato australská společnost chce prodat 14,6 miliónů akcií ve výši 75 centů za jednotku. Výtěžek bude použit na další rozvoj a marketing řešení identity. Tato blockchain technologie je jednou z nejlepších inovací v roce 2018. Slibuje, že jakékoli informace jakéhokoli druhu mohou být uložené v blockchainu a postupně mohou být ověřeny uzly – sítí autorizovaných počítačů, včetně odesílatele a příjemce těchto informací. Výsledkem je, že řetězec můžeme označit za digitálně vytvořenou a ověřenou knihu, která je rychlejší, bezpečnější a o mnoho levnější než tradiční databázové systémy. Více se dočtete zde: https://dailyhodl.com/ (v EN)

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Rob

“okamžité”

Někdy jo, někdy ne. K tomu poslouží další vrstvy, které jsou nyní ve fázi vývoje. Otázkou zůstává, zda síť Bitcoin bude schopna zvládat zpracovávat konsolidované transakce například z Lightning network při masovém nasazení. Pokud se i tak budou hromadit nezpracované bloky transakcí, bude se muset Bitcoin smířit s rolí uchovatele hodnoty, pokud ovšem zůstane neměnný a konzervativní. To znamená 1MB bloky, neměnný konsensus atd. Jinak co nezvládne BTC, s tím už by si mohl poradit cca 10x rychlejší BCH a samozřejmě altcoiny s vlastním mainnetem. Některé jsou perfektní.

“bezplatné”

Směšný. Transakce na BTC už z podstaty nemohou být a nikdy nebyly bezplatné. Poplatky za transakce jsou naopak základem konsensu PoW.

“škálovatelné”

Kryptoměny prochází podobným vývojem, jako kdysi počítačové sítě. Nejdřív špatný, potom dobrý. Koukněte, jak internet šlape. Chce to jen vývoj dalších podpůrných vrstev pro kryptoměny.

“účinné”

To je argument jak za krále Klacka. Pošlu to, přijde to. Vše tedy funguje výtečně. Je to dost účinné?

“bezpečné”

Dokážu si představit instituce, spravující cizí privátní klíče, pokud někdo usoudí, že nedokáže sám zajistit bezpečnost své hlavní digitální peněženky, kde má vše. Asi to budou ty banky nakonec. Rozhodně však ne služby typu Freewallet. K tomu bude potřeba legislativa a kontrolní orgán.

“globálně přijaté”

Dnes? Nebo zítra?

“užitečné”

Alespoň jako dolarové papírky? Ikdyž je fakt, že těmi si člověk může alespoň ledacos vytřít. A to je chyba. Měna nemá mít žádnou jinou funkci než funkci oběživa. Leda BTC coby komodita a uchovatel hodnoty. To by pak byl v nevýhodě třeba oproti zlatu. Tím si člověk může taky ledacos. Bitcoinem bohužel ne.

Závěr:

Zvláštní. Tolik geniálních mozků pracuje na kryptoměnách a pak si přijde Harris a prostě jim všem oznámí, že to je blbost. Zbytečně vynaložená energie. Tak proč ho proboha nikdo neposlouchá?

spot_img