[Zprávy] Bitcoin dnes vytvořil rekord! Zaznamenal nejdelší medvědí trh v historii • Společnost IBM mění mezinárodní obchod…

0
Bitcoin bull bear

Bitcoin dnes vytvořil rekord! Zaznamenal nejdelší medvědí trh v historii • Společnost IBM mění mezinárodní obchod •  Historicky první odsouzený za SIM swapping dostal 10 let vězení • Fidelity oznamuje, že kryptoplatforma FDAS je ve fázi finálního testovaní

Bitcoin dnes vytvořil rekord! Zaznamenal nejdelší medvědí trh v historii

Bitcoin dnes oficiálně překonal dosud nejdéle trvající medvědí trend v historii. Vedoucí kryptoměna oficiálně překonala tři největší medvědí cykly. Ten až do dnešního dne nejdelší byl v období od prosince 2013 do ledna 2015 a trval přibližně 13 měsíců. Nyní je to již 411 dní, co je Bitcoin na cestě směrem dolů.

Přestože Bitcoin zaznamenal nejdelší úsek snižujících se cen, vypadá to, že otestuje ještě nižší hodnoty. Očekává se, že cena Bitcoinu dosáhne v roce 2019 ještě nižší hranici a že během tohoto procesu může snadno padnout až na 2 000 dolarů.

Tento medvědí trh se však liší od předchozích tím, že vývoj a inovace dosud nebyly nikdy tak velké. Velcí hráči jako Nasdaq ICE, Fidelity Investments a další neustále pracují na svých kryptografických produktech a očekávají, že je spustí ještě v tomto roce. To naznačuje optimistické vyhlídky na rozvoj kryptotrhu do budoucna. Více se dočtete zde: https://coingape.com/ (v angličtině)

Společnost IBM mění mezinárodní obchod

Společnost Pacific International Lines (PIL), devátý největší provozovatel kontejnerů na světě, pořídila zásilku 3 000 kartonů mandarinek. Použila k tomu elektronický nákladový list od IBM na dokumentování právních a obchodních informací včetně názvu, vlastnictví a převzetí zásilky.

Blokchain technologie společnosti IBM sledovala četné detaily mezi více stranami, které byly zapojeny do dodávky mezi Čínou a Singapurem. Všechny informace byly předány za pouhou sekundu. Elektronický dokument, také známý jako nákladní list, byl odeslán v reálném čase a obsahoval kompletní údaje o dodavatelském řetězci. Obvykle tento proces přitom v současnosti trvá asi týden.

Harriet Green, generální ředitel a předseda IBM Asia Pacific, se nechal slyšet:


„Obchodní síť založená na blokchainu bude hračka a máme tu s naším partnerem PIL velkou příležitost změnit převratným způsobem dokumentační procesy. To přinese prospěch celému odvětví.“


Více se dočtete zde:
https://dailyhodl.com/ (v angličtině)

Historicky první odsouzený za SIM swapping dostal 10 let vězení

Joel Ortiz, vysokoškolský student, který údajně ukradl kryptoměny v hodnotě více než 5 milionů dolarů, byl uznán vinným a přijal trest odnětí svobody na 10 let. Ortiz byl loni zatčen a obviněn z krádeže a zneužití telefonních čísel asi 40 lidí. Nyní je první osobou, která byla odsouzena za zločin, obecně známý jako SIM swapping.

20letý muž z Bostonu byl v červenci 2018 zadržen na mezinárodním letišti v Los Angeles, když se snažil vycestovat do Evropy. Je jedním z několika hackerů, kteří byli loni zatčeni za SIM swapping. Z dalších jmenujeme Xzavyera Narvaez, Nicholase Trugliu a Josepha Harrise.

Všichni byli obviněni z krádeže kryptoměn v řádech milionů. SIM swappeři používali ukradené telefonní čísla, aby získali přístup k účtům, e-mailů a sociálním médiím obětí, jakož i k jejich Bitcoinovým peněženkám. Více se dočtete zde: https://kryptomagazin.cz anebo zde https://news.bitcoin.com/ (v angličtině)

Fidelity oznamuje, že kryptoplatforma FDAS je ve fázi finálního testovaní


Společnost Fidelity zveřejnila oznámení, že její velmi očekávaná kryptoburzová a správcovská platforma Fidelity Digital Asset Services (FDAS) vstoupila do fáze závěrečného testování. Poskytovatel finančních služeb také uvedl, že během vývoje platformy slouží výlučně vybranému souboru oprávněných klientů.

Společnost zdůrazňuje své institucionální zaměření, přičemž uvedla, že počáteční klienti jsou důležitou součástí závěrečného testování a zdokonalování procesů, což společnosti umožní poskytovat tyto služby širšímu souboru oprávněných institucí.

Fidelity dodala, že vnímá poptávka institucí po důvěryhodném poskytovateli platformy, který by se dokázal postarat o digitální prostředky smysluplným a bezpečným způsobem. Společnost zatím nezveřejnila pevné datum spuštění FDAS, ale velká část kryptoměnové komunity očekává, že platforma může být spuštěna někdy kolem března. Více se dočtete zde: https://news.bitcoin.com/ (v angličtině)

Co číst dále?

Akcie této marihuanové firmy vzrostly o 300% kvůli tomu nejhloupějšímu důvodu

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem dnešního přehledu zpráv je Marek H.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na