[Zprávy] Anketa: 23 % chce hodlovat BTC „forever“ • Bithumb otevře pobočku v Indii • a další novinky

4
zprávy, události, novinky

Zde najdete stručné shrnutí těch nejdůležitějších zpráv z dnešního dne, pod shrnutím potom najdete ke každé zprávě další informace. 

Trhy

Dnes se zdálo, že kryptotrhy vyčkávají. Nedošlo tedy opět k žádným prudkým výkyvům cen a to u BTC ani u altcoinů. Večer nám to mírně kleslo, ale v době přípravy zpráv se Bitcoin pohyboval kolem 8 180 USD, což odpovídá oslabení cca o 1 %. Více se můžete dozvědět v našich dnešní analýze: TA na ETH/USD.

Pokud máte nějaký coin, na který byste si rádi přečetli TA od našeho analytika, dejte nám vědět do komentářů. 

Tip: Aktuální ceny kryptoměn můžete nyní sledovat pohodlně i u nás – zde.

Kryptoměny

Burzy / Banky

23% dotázaných plánuje hodlovat BTC „forever“

Nedávný průzkum na Twitteru odhalil zajímavý prodejní sentiment mezi komunitou. Většina hlasujících poukázala na to, že plánují prodat většinu svých podílů v BTC za 1 000 000 USD. V tuto chvíli si 31% všech voličů vybralo jako prodejní cenu 1 000 000 USD. 25% si vybralo, že 50 000 USD je číslo, za které budou prodávat většinu svých bitcoinových podílů. Čtvrt milionu dolarů je nejméně populární odpovědí s pouhými 21%. Je však zajímavé zdůraznit, že 23% si jako odpověď zvolilo „nikdy“. K hlasování se můžete také připojit, zde:

Se zvyšující se pravděpodobností recese v USA lidé hledají bezpečný přístav

Obavy z recese v USA se v posledních dvou dnech znovu objevily a zatím z těchto obav nejvíce těží zlato. Co se týká BTC, zatímco došlo k růstu cen zlata, ve stejném období se cena BTC propadla. Americký institut pro řízení zásob uvedl, že jeho výrobní index v úterý klesl na desetileté minimum 47,8 procenta z 49,1 procenta v srpnu minulého měsíce. Hodnota pod 50 znamená pokles výrobní aktivity. Ponurá data naznačují zvýšené riziko recese v roce 2020, jak je patrné z níže uvedené tabulky od populárního analytika Holgera Zschaepitze:

Coinbase uvádí USDC spořicí účet

Jen měsíc poté, co Binance oznámila svůj vpád do poskytování půjček na míru, Coinbase nyní potvrdila, že umožní zákazníkům získat pevný výnos ze svých vkladů v USDC. Nabídka Coinbase není půjčování, jde pouze o spořicí účet, který dává zákazníkům roční výnos 1,25 procenta z jejich USDC.

Bithumb otevře pobočku v Indii

Jihokorejská burza Bithumb se chystá zřídit v Indii regulovanou kryptoburzu. Společnost plánuje rozšířit své služby do Indie prostřednictvím partnerství s místními kryptoburzami, financováním spouštění místních blockchainů a prací na nových průmyslových iniciativách.

Švýcarská burza SIX nabídne ETP denominované ve CHF, sestávající z BTC a ETH

Na švýcarskou burzu SIX přichází další kryptofinanční produkt. Finská firma Amun a kryptofinanční společnost Bitcoin Suisse oznámily ve čtvrtek uvedení ETP, denominovaného ve švýcarských francích, pod názvem Amun Bitcoin Suisse BTC / ETH obchodovaný na burze pod tickerem ABBA. Tento ETP se skládá z devíti částí BTC a jedné části ETH v procentech. Generální ředitel Amunu, Hany Rashwan, v rozhovoru prohlásil, že ETP bude sloužit jako důležité finanční zajištění.

Co číst dále?

USA začínají diskutovat o vlastní kryptoměně s FEDem – závod s Čínou i na tomto poli?

4
Komentujte

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
ads11 22Tomášhal Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
hal
Host

Krypto ZRX(OX).Ďakujem za TA.

Tomáš
Host
Tomáš

Electroneum (ETN). 😉

11 22
Host
11 22

Nova hra: je nutne drzet a neprodavat, dokud btc nebude na nule … pak jste superholder, nemate nic a muzete jit pomahat komunistum v Cine tvorit ten stranicky kapitalismus …

ads
Host
ads

TA na XLM bych prosil.