[Zprávy] 30letá predikce: Měli jsme tu už mít Phoenix – novou světovou měnu • Na Wall Street se usadil „kryptopotkan“ a další novinky

0

30letá predikce: Měli jsme tu už mít Phoenix – novou světovou měnu • “Kryptopotkan” se usadil na Wall Street • Institucionální investoři vykazují zvýšený zájem o XRP • Proč Binance delistovala čtyři altcoiny – Možné důvody • Jižní Korea mění postoj k ICO

30letá predikce: Měla tu být nová světová měna – Phoenix

10. října 2018 přišel datum, o němž The Economist tvrdí, že bychom měli být připraveni na novou světovou měnu. Tento datum předpověděl Rothschildův Economist magazín, který předpověděl novou světovou měnu ve svém vydání dne 9. ledna 1988. Na titulní stránce je zobrazený fénix s mincí, na níž jsou vyryta čísla 10 a 2018. Pod ním hoří dolary. V doprovodném článku se píše:

„Odteď za třicet let budou Američani, Japonci, Evropané a lidé v mnohých jiných bohatých a v některých relativně chudých zemích zřejmě platit za nákupy se stejnou měnou. Ceny se nebudou uvádět v dolarech, jenech či značkách D, ale ve Phoenixe. Phoenix bude podporovaný společnostmi a kupujícími, protože bude výhodnejší než současné národní měny.“

V této předpovědi vidíme kus pravdy. Je Bitcoin tím pomyslným Phoenixem? I když se už s Bitcoinem celosvětově obchoduje, trhy se zdají být nedostatečně připravené na takový  posun. Více se dočtete zde: https://bitcoinist.com/ (v AJ)

“Bitcoin potkan” se usadil na Wall Street

Deset let od finanční kize z roku 2008, umělec známý jako Nelson Saiers umístil svůj poslední umělecký výtvor přímo naproti New York Federal Reserve. Umělecký kus je obrovský a hrozivě vypadající nafukovací potkan pokrytý kódem Bitcoinu. Saiers, matematik a bývalý správce hedgeových fondů z Wall Street, věnuje svoji energii uměleckým dílům, které jsou zacílené na tradiční finanční systém, s kterým se denně setkáváme. Načasování instalace je zajímavé i z toho důvodu, že 31. října 2018 bude desáté výročí od vydání bílé knihy Bitcoinu, jehož autorem je Satoshi Nakamoto. Více se dočtete zde: https://news.bitcoin.com/ (v AJ)

Institucionálni investoři vykazují zvýšený zájem o XRP

Ripple a XRP byly v posledních měsících ve zprávách kvůli různým událostem, které pomohly zvýšit povědomí o této kryptoměně. Grayscale Investment vydal nové čísla týkající se institucionálních investorů. V současnosti firma spravuje aktiva ve výši 1,6 miliardy dolarů. Podle společnosti až 12,5 % investorů má zájem o XRP.

Na čele zájmu však nadále zůstává Bitcoin. Zájem o BTC se v období od 30. června do 30. září zvýšil z 57,6 % na 66,8 %. Naopak klesl zájem o Ethereum, Bitcoin Cash a Litecoin. ETH z 23,6 % na 13,1 %, BCH z 6,5 % na 5,5 % a LTC z 2,4 % na 2,1 %. Více se dočtete zde: https://bitcoinexchangeguide.com/ (v AJ)

Binance delistovala čtyři altcoiny – Možné důvody

Binance, nejoblíbenější světová kryptoburza oznámila, že se zbavuje čtyř mincí (BCN, CHAT, TRIG, ICN). I když Binance výslovně neupřesnila proč, pravděpodobné jsou tyto příčiny:

 • Bytecoin (BCN): Podvodné chování
  Vývojáři a zakladatelé jsou anonymní a hned po jeho vytvoření bylo 82 % předvytěžených.
 • CatCoin (CHAT): Úroveň veřejné komunikace a činnosti
  Projekt k 30. červnu 2018 nebyl aktivní a jejich sociální média vypadala opuštěná. Po 30. srpnu se pokusili být aktivnější.
 • Triggers (TRIG): Síťová/Smart kontrakt stabilita
  Bittrex zrušil Trig již v lednu roku 2018 z důvodu nedostatku zájmu. Zatím nebyl spuštěný ani mainnet swap na TrigX.
 • Iconomi (ICN): Úroveň bezpečnosti
  Odstranění ICN přichází v čase, kdy má být token převedený na ekvivalent eICN. Avšak většina kryptoburz není připravena eICN legálně nabídnout.

Nedávne kroky společnosti Binance vypadají tak, že společnost dělá všechno, co je v jejich silách, aby ochránila své uživatele. Více se dočtete zde: https://bitcoinist.com/ (v AJ)

Jižní Korea mění postoj k ICO

Podle The Investor, jihokorejská vláda v listopadu „pravděpodobně“ oznámí svoji novou oficiální pozici o Initial Coin Offering (ICO). Jižní Korea poprvé zakázala ICO v září roku 2017. Přičemž uvedla, že získávání finančních prostředků prostřednictvím ICO je téměř „hazard“.

Korejská vláda uvažovala o propracovaní pravidel ICO v srpnu roku 2018, když plánovala vytvořit vlastní „blockchain ostrov“ na ostrově Jeju Island. V té době Jihokorejské národní shromáždění spolu s Ministerstvem vědy a informačních a komunikačních technologií hovořilo o možném právním rámci pro ICO a možných opatřeních na ochranu investorů. Více se dočtete zde: https://cointelegraph.com/ (v AJ)

Naše nejnovější video

Tento článek je přeložen ze slovenského originálu, který pro vás připravil náš redaktor Marek H.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na