[ZPRÁVY] 12 bank pracuje na vlastním stablecoinu • Patent Amazonu vzbuzuje pozornost v kryptosvětě • Krátký přehled trhu

0
trump

12 bank pracuje na vlastním stablecoinu • Patent Amazonu vzbuzuje pozornost v kryptosvětě • Indický technologický gigant tlačí na centrální banku, aby pomáhala kryptoměnovým startupům • Coinbase plánuje novinky • Interview s člověkem, který zaplatil 80 miliónů dolarů (v BTC) za pizzu • Trhy reagují na vyjádření Trumpa • Krátký přehled trhu

12 bank pracuje na vlastním stablecoinu

Je všeobecně známé, že banky si s kryptoměnami moc nerozumějí (nečekaně). Vyřešit to měla kryptoměna Ripple, která měla sloužit zejména bankám na rychlé a levné transakce. Nicméně jak se zdá, jdou banky svou vlastní cestou. Potvrdila to už samotná JP Morgan se svou vlastní mincí a nyní se přidává až 12 dalších bank, které mají pracovat na vlastním blockchainu a stablecoinu. Má jít například o UBS, Banco Santander, Barclays, Bank of New York Mellon Corp a další. S touto zprávou přišla agentura Reuters, která potvrdila, že tyto banky údajně spolupracují na vývoji vlastního stablecoinu již od roku 2015 a to zcela v tichosti. Od ostatních stablecoinů má lišit tím, že dané banky budou za „svou kryptoměnu“ ručit.

Více informací naleznete tady: ccn.com

Patent Amazonu vzbuzuje pozornost v kryptosvětě

Bude Amazon přijímat kryptoměny? Pravděpodobně jedna z nejčastějších otázek lidí nejen z tohoto sektoru, ale i mimo něj. Pokud by se tak stalo, tak by se bezpochyby kryptoměnám začalo dařit jako ještě nikdy předtím. Právě proto nejnovější patent Amazonu vzbuzuje pozornost. Tato společnost totiž měla požádat o patent, který zahrnuje koncept proof-of-work a kryptografii. Všichni se proto snaží odhadnout, co tímto Amazon sleduje, ovšem nyní je jisté pouze to, že Amazon aktuálně kryptoměny v nabídce nemá.

Více o Amazonu najdete zde: ccn.com

Indický technologický gigant tlačí na centrální banku, aby pomáhala kryptoměnovým startupům

NASSCOM, jedna z největších technologických společností v Indii, má údajně tlačit na centrální banku této země, aby pomáhala startupům z odvětví kryptoměn. Důvodem má být obava o rozrůstající se fintech průmysl, který v dané zemi stagnuje více, než by měl. NASSCOM samozřejmě zdůrazňuje, že regulace jsou nutné k tomu, aby bylo možné Bitcoin a jiné kryptoměny používat. Zakladatel WazirX, indické kryptoburzy, na to má stejný názor a tvrdí, že takový krok by velmi pomohl novým startupům v zemi.

Více se dočtete zde: ccn.com

Coinbase plánuje novinky

Jednu z nejznámějších burz snad není třeba nikomu představovat. Coinbase patří dlouhodobě mezi největší burzy v kryptoměnovém světě, čemuž nasvědčuje i počet uživatelů nebo denní objemy. Není to však náhoda. Tato burza totiž stále pracuje na svém zlepšení. Právě proto se stále více mluví o spojení burzy Coinbase a nové debetní karty, která by byla vydána ve Spojených státech. Stejně prý uvažuje burza i nad obchodováním na páku, po kterém je prý velká poptávka. CEO Coinbase, Brian Armstrong, proto otevřeně konstatuje, že možnost přidání obchodování na páku je stále reálnější.

Více o společnosti Coinbase a plánovaných novinkách najdete tady: ccn.com

Interview s člověkem, který zaplatil 80 miliónů dolarů (v BTC) za pizzu

„Bitcoin Pizza Guy“ je v kryptosvětě poměrně známý pojem. Označuje Lászla Hanyecza, který ještě v roce 2010 zaplatil 10 000 BTC za 2 pizzy. V té době se Bitcoin obchodoval za méně než 1 USD cent, takže je pochopitelné, že 10 000 BTC bylo (pravděpodobně) adekvátních. Nicméně od té doby částka pořádně vyletěla a tak se nákup této pizzy časem trošičku prodražil. Anderson Cooper si popovídal s Laszlo Hanyeczom o jeho situaci a rozhodnutí. Část tohoto rozhovoru si můžete poslechnout tady.

Více o Laszlovi Hanyeczovi se dočtete zde: ccn.com

Trhy reagují na vyjádření Trumpa

Jako vždy, poslední zpráva bude komentovat i dění mimo kryptotrhy. Konkrétně je třeba se podívat na americké trhy, které jsou více volatilní, než obvykle. Důvodem může být prezident Trump, který v pondělí nastartoval trhy k poklesu svými vyjádřeními o obchodní válce s Čínou. Nicméně trh se zotavil z těchto vyjádření a poměrně rychle se vrátil na stejnou úroveň, jako dříve. Důvodem může být důvěra investorů v trh jako takový.

Více informací k tomuto tématu se dozvíte zde: ccn.com

Krátký přehled trhu

Nakonec ještě přidám rychlý přehled kryptotrhu, který nezůstává nic dlužen své pověsti. Po neskutečném růstu až nad 8 500 dolarů nám trh přinesl korekci, což je velmi dobré, protože nic nemůže růst do nekonečna. Zdravý pullback byl proto velmi potřebný a je více než vhodný. Trvat může klidně i celý víkend (kdy se zpravidla obchoduje méně). Aktuálně je téměř každá kryptoměna v mínusu. Většina z nich klesla o 8 až 10%, což však ještě nemusí znamenat konec. Zda však půjde jen o krátkou korekci a následně „to the moon“ nebo o pořádný pád někam k hranici 6 000 dolarů je nyní ještě příliš brzy odhadovat.

Anebo ne?

Přečtěte si nejnovější analýzu Bitcoinu, kterou jsme ZDARMA publikovali na Kryptomagazínu. Napsal ji hlavní trader společnosti Crypto Kingdom, Jan Čuraj, a je opravdu obsáhlá a zajímavá. Signály od CK spolu s analýzami od T11 můžete na měsíc získat zde.

[ANALÝZA] BITCOIN DNES ČERVENÝ – JE ČAS VRÁTIt Se DO REALITY!

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na