[ANALÝZA] Bitcoin dnes červený – Je čas vrátit se do reality!

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Steven Seagal pokutován Komisí pro cenné papíry • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

Čtyři znamení, že se drobní investoři vrací do kryptosvěta

Není žádným tajemstvím, že rychlý nárůst hodnoty Bitcoinu v letech 2016-2017 mohl být do značné míry připsán zájmu drobných...

[Polední zprávy] • Kryptotrhy dále krvácí • Virgin Galactic: Každý by měl mít alespoň 1 % majetku v BTC • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných poledních zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během posledních 24 hodin událo v...

Bitcoin se již delší dobu zarývá hluboko do našich srdcí, a i přesto, že ho jeden den milujeme a druhý den naprosto nesnášíme, stále svazuje celý kryptoměnový svět a je tím králem, který rozhoduje, co se bude dít. Dobře, tak tedy Bitcoin je jen podkladovým aktivem, který aktuálně ovládá úzká skupinka lidí. Pojďme se na to pořádně podívat!

btc/usd graf

Pokles, konsolidace, růst a FOMO

Takhle jednoduše bychom mohli rozdělit jednotlivé fáze na Bitcoinu, které jsou jako učebnicové. Když tyto fáze opepříme volatilitou a médii, nenechá to žádnou lidskou psychiku chladnou a člověk může být sebelepší trader.

analyza Bitcoin jan curaj

Na grafu můžeme krásně vidět, že v kumulační fázi smart-money pomalu nakupovali. Bylo to období, kde se téměř nedalo na Bitcoinu swingovat a bylo lepší být mimo trh. Přišel mediální výstřel, který odstartoval už spekulaci a další momentum roboty. Krátká konsolidace s pohybem vzhůru tvořila téměř na všech časových rámcích divergence v pohybových indikátorech. Při 6 400 USD a při zdravém trhu se trh měl zastavit a zkonsolidovat, ale přišel FOMO efekt a cena vypálila vzhůru a propalovala jednu rezistenci za druhou. Shortovat byl nesmysl a FOMO efekt nikomu nedovolil své Bitcoiny prodávat, protože víme moc dobře, že cena mohla uletět klidně na 10 000 USD. Sledovat, jak nám Bitcoin ulítává o 1 000 USD denně, bych nikomu nepřál.

Zaujala vás tato analýza? Jsem hlavní trader a spoluvlastník společnosti Crypto Kingdom. Píšu také analýzy na Trading11. Jestli máte zájem o moje signály a analýzy z T11, zvažte koupi našeho společného členství. Odkaz ke koupi najdete zde.

Nákup, hodl, prodej a zpětný nákup

Pojďme si upřímně říci, kdy se inteligentní investor může chovat jako smart-money a kdy nikoliv. My jsme u nás v Crypto Kingdom predikovali výstřel Bitcoinu někdy od začátku roku 2019, protože jsme měli několik důležitých informací z OTC.

  • Zvýšený počet transakcí v OTC
  • Zvýšený zájem o Bitcoin
  • Stabilní hashrate na Bitcoinu
  • Snižování cen hardwaru miningu se zastavil
  • Fluktuace minerů se zastavila
  • Naši boti se chovaly krásně systematicky a množily mince, jak diví

My jsme spolu s našimi klienty nakupovali Bitcoin mezi 3000–4000 USD, stejně jako to dělaly smart-money nebo určitá skupinka lidí, která ovládá trh. Kromě pár hedgingů, kde jsme jistili pokles při kritických situacích, jsme hodlovali Bitcoin až na 8300 USD. A nyní přichází zásadní otázka. I přestože na grafu vidíme vertikálu, můžeme naše Bitcoiny prodat?

  1. Bitcoin prodám a budu doufat, že FOMO neuletí vysoko
  2. Bitcoin neprodám a budu přikupovat na nižších cenách

Zde přichází největší rozdíl mezi insiderem a traderem. My se rozhodujeme na základě řízení peněz, strategie a psychologického úsudku, zatímco insider ví, kde mají lidé stoplossy, a ví, že jedním tlačítkem prodává obrovské množství, které trh neudrží. Ví přesně, kolik Bitcoinů musí pustit tvrdým shortsellingem a následně provádí zpětný nákup při nižší ceně. My aktuálně naše BTC pozice stále držíme, protože reagovat na aktuální výkyvy je téměř nemožné. Vysoce kapitalizované altcoiny obchodujeme k BTC přes vysokou páku na Bitmexu, abychom nemuseli nutně kupovat BTC ve FOMO efektu.

Co se bude dít dále?

Odpověď na tuto otázku by zřejmě chtěl znát každý spekulant. Na trading-view a u analýz mnoha spekulantů můžeme vidět jasné určení pohybu směrem dolů, ale Bitcoin by nyní měl vytvořit prvně silnější konsolidaci, která dovolí altcoinům růst. To by měla být  fáze jedna, protože altcoiny aktuálně vytvářejí silné P-profily a připravují se na odpal vzhůru. Aktuálně je tedy logická konsolidace, která může trvat 48–72 hodin.

Následně můžeme spekulovat. První zásadní otázka: shortovala velryba na futures, nebo prodávala na spotu? Kdo udělal zpětný nákup? Byl to ten stejný subjekt, nebo to byla hradba menších investorů dychtících po 6000–7000 USD?

analyza bitcoin jan curaj

Na obrázku vidíš situaci, kdy po FOMO růstu přistála tvrdá sekyra, která ovšem byla velmi rychle vytažena zpětnými nákupy. Kdyby se jednalo o forex nebo komodity byl bych si jistý dalším pokračováním směrem dolů. Ale jelikož už jsem podobné svíce s 60% návratem viděl několikrát v roce 2017, tak tato daily svíce je dle mého názoru reverzní, pokud velryba nakoupila zpět po prudkém sestřelu, tak půjdeme výše.

Můžeme růst v naprosté překoupenosti?

Někdo může říci, jak je možné stále růst? Pohybové indikátory jsou extrémně překoupené. FOMO ovšem nikdy neřeší indikátory, je to davová psychologie. Každopádně velryba poznala nyní, jak silné FOMO je, takže je otázkou, zda spekuluje na růst a nakoupila po sestřelu a tím pádem se graf začne po konsolidaci stáčet a připravovat se na nový nárůst, nebo nevysypala ještě vše a po konsolidaci přijde další sestřel dolů. Ten market je aktuálně silný a má dobrý mediální kontext, takže „gravitace“ nyní nepůsobí.

analyza bitcoin jan curaj

Na odpověď si budeme muset počkat ještě několik dní podle vytvářené konsolidace, ale 60% reverze takové svíce znamená vždy obrovskou nákupní horečku bez ohledu na to, kdo nakupuje. Pokud to chce prodejce sestřelit, musí mít slušnou sílu to celé stlačit znova. Čím delší konsolidace bude, tím se zvyšuje pravděpodobnost dalšího sestřelu dolů.

Závěr a jak se zachovat?

Pokud bychom chtěli růst, musíme se prvně dostat na klíčovou konsolidační úroveň 8 000 USD, která vymaže celou tu červenou volatilní svíci. Prvně, než se rozhodnu a budu dělat závěry, chci vidět reakci trhu na býčí hradbu. Při těchto reakcích si otevřu orderbook na bitmexu a budu sledovat, co se na těchto úrovních na orderbooku děje a zda velryba opět kumuluje další palivo, nebo se trh chová relativně přirozeně na podnětech retailu.

Nejvýnosnější kryptoměnové signály a nejkvalitnější analýzy můžete získat zde.

Co číst dále?

Kryptopatent na Amazonu a akceptace Bitcoinu – je zde nějaká souvislost?

10 KOMENTÁŘE

10
Komentujte

avatar
5 Comment threads
5 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
samslav84Ján ČurajPetrJindraE15 Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Petr
Host
Petr

Paráda děkuji, tomuhle říkám perfektní profi článek až na to mazání medu kolem huby o doporučených nakupech mezi 3 a 4k to jste si mohli odpustit . Už v 11 měsíci RSI ukázalo hodnoty kolem 28 což byl náznak abnormální přeprodanosti z čehož šlo usoudit už jen minimální pokles . Nestalo se naopak perfektní načasování hodnoty prekoupenosti.
Jinak v těchto abnormalnich skocich nahoru dolů platí jen jedno pravidlo ….Nebýt nenažrany. A obchodovat s pokorou a ne chamtivosti.

Martin
Host
Martin

Super článek ! pěkně nekompromisně řečeno jak to je… (y)

elwex
Host

Reklamní PR články byste mohli označit – ideálně už v nadpisu.

Samuel Slavkovský
Člen

Natívnu reklamu nájdete na Kryptomagazine takmer všade. Vďaka tomu si môźeme dovoliť držať obsah na vysokej úrovni a v našich jazykch sme najlepší. Čitateľom dávame skvele´informácie a sú spokojní.
Nikoho nič nenútime kupovať.

E15
Host
E15

Hezká astrologie :). Zásadní jsou dvě fáze:
1. Neříkáme tak ani tak
2. Přesně jak říkali
🙂

Petr
Host
Petr

E 15 …..jsem neskutečný kritik různých článků a ze všeho nejvíce nemám rád chytraky,broukry a různé typy hloupých analytiků proč protože jsou to sami podvodníci kteří si myslí že ví kterým směrem se burza vydá ať už vypočty grafy nebo z 99% z věštecke koule. Vyjde to na jedno Tento typ článku je přesně to co by mělo být je to konstatování faktů, analýza na obě strany a myšlenka. Obchodník svou toho vezme co potřebuje ať už souhlasí ne k ne a to je to spravne co by mělo být. A pokud pakových článku přečteš deset vyjde ti obrázek. Ale… Číst vice »

E15
Host
E15

Mně se nejvíce osvědčilo držet se těchto zásad:
1. Čím blbější sedlák, tím větší brambory
2. Štěstí sedne i na vola
Víc znát nepotřebuju 🙂

Jindra
Host
Jindra

Před pár dny vyšel článek, že opice dokáže obchodovat na burze líp, než odborník. Zkrátka je to víc o štěstí než o detailním studování tisíce parametrů. Já už se dostal do fáze, kdy vím, že nic nevím. A proto se už bojím udělat jakýkoli pohyb. Jak odprodám, tak to vystřelí a když půl roku neprodávám, tak to nikam neletí a zmeškám tisíc příležitostí k vlnkování.

Petr
Host
Petr

Neznám nikoho kdo by vlnkovanim zbohatl a to je jako půl roku hodně? No to se pak nedivím. Na akciovém trhu čekáš i 4a vice let pokud chytnes něco poblíž dna ,teda pokud nejedeš přes páku .než zhrabneš alespoň 100 % zisk.

Nejnovější články

[Večerní souhrn článků] • Steven Seagal pokutován Komisí pro cenné papíry • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

Justin Sun koupil Steemit

Zakladatel nadace Tron, stojící za kryptoměnou TRX, Justin Sun, koupil blockchainovou sociální síť Steemit. Před dvěma dny to sám Justin Sun oznámil ve svém...

Čtyři znamení, že se drobní investoři vrací do kryptosvěta

Není žádným tajemstvím, že rychlý nárůst hodnoty Bitcoinu v letech 2016-2017 mohl být do značné míry připsán zájmu drobných investorů. Stejně tak nemůže být...

Proč se Anthony Pompliano nezajímá o nákup XRP

Bitcoinový býk Anthony Pompliano, spoluzakladatel společnosti pro správu kryptoměn Morgan Creek Digital, vysvětluje, proč nemá zájem o nákup XRP. Proč POMP nechce koupit XRP? O svém...

Jak vidí Evropa kryptoměny v příštích deseti letech

Podle průzkumu společnosti bitFlyer, jenž shromáždil myšlenky a pocity 10 000 účastníků z deseti různých zemí v Evropě, vysoké procento Evropanů tvrdí, že kryptoměny...

Doporučujeme

Technická analýza 27.02.20 [BTC] Na dnešek se propad zastavil, ale o víkendu čekáme znovu pohyb

Bitcoin včera až v 5% propadu! Neskutečný útok vyšel včera bears i díky panice na světových trzích. Dnes jsme se zastavili na 8 630...

Bitcoin přes noc znovu rostl a jsme na 9 900 $ – Jsou to býčí signály, anebo…

Přes noc se Bitcoinu podařil narůst o téměř 350 dolarů. V tomto týdnu jsme ale viděli pokles transakcí o 16 %. Ztrácejí snad bulls...

Projekt ReFork vstupuje do finální fáze předprodeje

ReFork přichází na trh s řešením globálního problému s jednorázovými plasty. Jeho unikátní biologicky rozložitelný materiál tak reaguje na blížící se restrikci Evropské Unie...

Lidé bolestně vzpomínají na své největší chyby s kryptoměnami

Od podvodů nesoucích jméno Elona Muska až po kolaps Mt. Gox sdílejí lidé své hororové příběhy o ztrátě svých Bitcoinů a dalších kryptoměn. Lidé...