[Zprávy] • ZCash fork • Regulace v USA • a jak je obejít • a další novinky dne

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Stručné shrnutí hlavních dnešních událostí aneb pokud nestíháte, zde najdete to nejdůležitější v kostce:

Trhy

Bitcoin dnes opět škádlí hranici 10 tisíc USD. Dostal se nad, ale opravdu jen velmi mírně a aktuálně si sedí na ceně takřka přesně 10 000 $. Altcoiny se trochu nadechly v korekci růstu BTC dominance. Více informací najdete v našich analýzách: Technická analýza: 25. 07. Ohromující zotavení Bitcoinu v roce 2019. +350 % v první polovině roku

Kryptoměny

Regulace

Burzy

Zajímavosti

ZCash provedl tzv. “friendly fork”

Zcash, privátní kryptoměna, se stala další digitální měnou, která má provedla “friendly fork” sítě. Fork, který byl ohlášen na začátku tohoto roku, způsobil, že se síť rozdělila na dvě téměř identické kryptoměny – Zcash a Ycash. Oba budou jednat jako konkurenti, ale tvrdí, že rozdělení bylo provedeno v dobré víře a že mezi jejich příslušnými komunitami nebyla žádná nepřátelství.

Venezuelská letiště používají BTC, aby se vyhnuly US sankcím

Podle zpráv v místních médiích se venezuelský prezident Nicolás Maduro obrací i k Bitcoinu, aby obešel americké sankce. Zpráva dodala, že stát používá aplikaci vyvinutou dceřinou společností firmy se sídlem na Floridě, která vybírá daně z letecké dopravy. Aplikace s názvem „Jetman Pay“ vybírá letecké daně, poté je převede na BTC pomocí kryptopeněženek, a poté je pošle do jiných zemí, jako je Rusko, Čína a Bulharsko. Bitcoin je nakonec poslán zpět do Venezuely, ale už v USD, aby se uzavřel kruh.

Americký senát chce slyšení ohledně regulací kryptoměn už příští týden

Bankovní výbor Senátu uspořádá příští týden slyšení o regulačních rámcích pro kryptoměny a blockchain. Výbor v tiskové zprávě uvedl, že se bude konat otevřené zasedání s názvem „Prověřování regulačních rámců pro digitální měny a blockchain“ 30. července, i když není jasné, zda se jedná o misi na zjištění skutečností, nebo zda by mělo dojít k projednání konkrétních právních předpisů.

Jako znalci byli pozváni: CEO Circle Jeremy Allaire, zastupující Blockchain Association; Rebecca Nelson, členka Kongresové výzkumné služby specializující se na mezinárodní obchod a finance a Mehrsa Baradaran, profesorka práva na University of California v Irvine School of Law. Slyšení bude vysíláno živě.

Mnuchin, Ministr Financí USA, chce také regulovat Bitcoin

Ministr financí USA věří, že od různých amerických úřadů přijdou nová pravidla a regulace pro kryptoměny, které zabrání Bitcoinu a dalším kryptoměnám “poškodit současný globální finanční systém.”

Američané hledají mezery v zákonech

Američtí investoři dokázali koupit tokeny Bitfinexu LEO, i když pouze nepřímo. Společnosti Arrington XRP Capital se sídlem v Seattlu a Arca se sídlem v Los Angeles uvedly, že investovaly do tokenů LEO, přestože podle pravidel Bitfinexu není možné tyto prodat rezidentům nebo subjektům v USA. Obě společnosti pro správu investic sdělily, že místo toho, aby si kupovaly tokeny přímo od společnosti Bitfinex, získaly je legálně od třetích stran.

Kraken má nového šéfa pro Bitcoin Futures platformu

Americká kryptoburza Kraken najala bývalého generálního ředitele OTC obchodní platformy B2C2, aby vedl novou platformu pro Bitcoin futures. Kevin Beardsley bude nyní dohlížet na expanzi společnosti Kraken Futures, protože objemy dosáhly v červnu 2,5 miliardy dolarů.

Firma YouHodler ponechala tisíce finančních údajů od klientů bez ochrany online

Výzkumníci zjistili, že platforma pro kryptopůjčky YouHodler ponechala miliony záznamů obsahujících soukromé finanční údaje od tisíců uživatelů vystavených bez ochrany online. Data, která zajistili, pochází z více než 86 milionů záznamů, které zahrnují jména uživatelů, e-mailové adresy, adresy bydliště, telefonní čísla a narozeniny. A v údajích byly také odkryty čísla kreditních karet, čísla CVV, bankovní údaje a adresy kryptopeněženek.

Co číst dále?

Co se skutečně stalo McAfeemu?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img