[Zprávy] • Velryba přesouvá 8800 BTC • Kraken vybral 13,5 mil. USD • a další zprávy dne

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Dnešní přehled zpráv je tu. Po prudkém nárůstu ceny BTC se dalo čekat, že dojde k pohybu větších částek a už to začíná. Kromě toho se daří i kryptoburze Kraken a projektu VeChain. Vypadá to, že JP Morgan si chce také ukousnout z koláče kryptoměn a z Filipín se stává země přátelská pro kryptoburzy.

Pozor, velryby na scéně

Tzv. Whale alert – 8 884 BTC v celkové hodnotě cca 101 mil. USD bylo odesláno z neznámé peněženky na kryptoburzu Poloniex. Zajímavé je, že tato peněženka nebyla téměř rok yvužita. Jak toto množství BTC zahýbe s cenou? Budeme si muset počkat. Tato transakce není jediná, i když je zatím největší. Další menší velryby už jsou také v pohybu.

Více v AJ zde.

Kraken vybral 13,5 mil. USD

Kraken vybral celkem 13,5 milionu USD od 2 264 investorů, čímž překonal svůj původní cíl ve výši 10,2 milionu USD, údajně kvůli velké poptávce. Fundraisingová kampaň společnosti Kraken, která má více než čtyři miliony klientů v téměř 200 zemích, je nejúspěšnějším financováním pomocí jednotlivých přispěvatelů na BnkToTheFuture.

Více v AJ zde.

VeChain se spojil s Wall-Martem, VET přidal 40%

Jedna z největších maloobchodních společností v USA, Walmart, se spojila s platformou VeChain blockchain. Společnost VeChain se sídlem v Šanghaji, bude poskytovat infrastrukturu blockchainu pro sledování veškerého zboží v dodavatelském řetězci společnosti Walmart.

Více v AJ zde.

JP Morgan chce mít vlastní stablecoin do konce roku

Největší banka Spojených států, JPMorgan Chase (JPM) očekává, že do konce roku 2019 bude pilotně testovat svou vlastní kryptoměnu, nazvanou JPM Coin. Banka uvedla, že stablecoin banky má potenciál umožnit „okamžité“ poskytování dluhopisů prostřednictvím blockchainu. Manažer společnosti JPM také odhalil pozitivní postoj banky k tokenizovaným a digitálním cenným papírům, a předpovídá, že řada akcií se stane digitálními za 5 – 20 let.

Více info v AJ zde.

Na Filipínách už je 48 schválených kryptoburz

Počet povolených kryptoburz na Filipínách roste. Nyní soutěží s Japonskem v podpoře digitálních měn. Nedávno centrální banka země, BSP schválila 11 nových kryptoburz a jedna z významných bank v zemi také instalovala Bitcoin ATM ve své hlavní pobočce.

Více info v AJ zde.

Co číst dál?

7 zemí, kde nemusíte kryptoměny danit

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Spaik

jsem jednim z 2264 lidi kteri do krakenu investovali , zatim z toho moc dobryy pocit nemam . Za Shares Kraken nevyplaci dividendy zisku, nelze je prodat jinak nez na BNK nebo ve chvili kdy se s krakenu stane IPO. Sam jsem zvedav jaky benefit mi vlastne tato investic eprinese…zatim to vypada ze je minimalne na 3-5 let u ledu…

spot_img