[Zprávy] • USDT poráží BTC jako nejčastěji obchodovaná kryptoměna • Ripple přesouvá dalších 1 mld. XRP a další novinky

0
zprávy,události, novinky

Zde najdete stručné shrnutí těch nejdůležitějších zpráv z dnešního dne, pod shrnutím potom najdete ke každé zprávě další informace. 

Trhy

Dnešní den byl ve znamení nejprve mírného růstu BTC a poté jen malých výkyvů. BTC se nyní lehce zotavil a pohybuje se kolem 8 300 USD. Altcoiny kolísají mírně do červených čísel. Pokud vás zajímají i jiné komodity, tak dnes se můžete podívat na palladium zde.

Tip: Aktuální ceny kryptoměn můžete nyní sledovat pohodlně i u nás – zde.

Kryptoměny

Burzy / Banky

USDT poráží BTC jako nejvíce obchodovaná kryptoměna

Nejpoužívanější kryptoměnou na světě je Tether (USDT) a ne Bitcoin (BTC), podle zprávy BNN Bloomberg, zveřejněné 1. října 2019. Při citování dat z analytických webových stránek se uvádí, že USDT je nejčastěji obchodovaná digitální měna na týdenní i měsíční bázi.

Ponzi na ETH stáhlo cenu transakce pod 1 penny

Poplatky za standardní transakci s ETH jsou podle EthGasStation nyní na 0,004 USD, z 20 centů před několika dny. Rovněž přetížení kleslo a nadále klesá z více než 100 000 čekajících transakcí na nyní méně než 40 000. To je po odhalení ponzi schématu, kde se zamykala kryptoměna ETH po dobu 5 dnů, schéma obsahovalo také tzv. MLM část, kde se dal získat další podíl v případě nalákání dalších obětí.

Ripple opět přesouvá 1 mld. XRP

Ripple právě přesunul 1 miliardu XRP v hodnotě 256 milionů USD z úschovy. Tím zpřístupňuje finanční prostředky společnosti institucím a jiným třetím stranám. Ripple vlastní více než polovinu všech existujících XRP. Ripple vložil do úschovy 55 miliard XRP. Každý měsíc uvolňuje část z těchto prostředků pro prodej mimo burzu (OTC).

Bývalý zaměstnanec JP Morgan vydává vlastní stablecoin

Globální měnová organizace (GCO) uvádí na trh nový stablecoin navázaný na americký dolar, který se nazývá USD Digital (USDD). Nový produkt byl oznámen v říjnu 1. GCO, nový projekt vedený bývalými zaměstnanci JPMorgan, Intel a TrustToken, uvedl, že plánuje zpřístupnit model stablecoinu pro celosvětovou síť partnerů a zaměřit se na možnost poskytnout koncovým uživatelům možnost hladce přecházet mezi kryptoměnami a fiatem.

Coinone musí zaplatit odškodné za peníze ztracené z účtu klienta kvůli hackerům

Korejské kryptoburze Coinone bylo soudem v Jižní Koreji nařízena náhrada ztrát,  způsobených hacknutím zákaznického účtu. Přestože byl rozsudek soudu v Soulu dne 27. září považován za precedens, tento shledal Coinone pouze částečně odpovědnou a nařídil přiznat mnohem méně než co žalobce původně požadoval.

6 japonských brokerů se sdružilo v nadaci pro STO

Šest z předních společností působících v oblasti cenných papírů v Japonsku, včetně společností Monex, SBI Securities a Rakuten Securities, oficiálně založilo Japan Security Token Offering Association (pro prvotní nabídku security tokenů). Oznámení pochází přímo od Monexu, 1. října 2019. Zdá se, že trh se pomalu vyvíjí, aby zajistil zdravý vývoj tohoto nového typu nástroje. Jak uvádí BTCManager 30. září, dokonce i velké kryptoburzy se spojily, aby formulovaly ratingový model pro kryptoměny.

Co číst dále?

Více než 50% lidí by raděli mělo dárek v hodnotě 10 000 USD v Bitcoinu než ve zlatě

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na