[Zprávy] • Partnerství s Paralelní Polis • Huobi expanduje • Čína propaguje BTC

0
partnerstvi Polis kryptomagazin.cz

Kryptomagazin.cz a Paralelní Polis spojují síly pro šíření povědomí o kryptoměnách, kryptoburza Huobi expanduje, Čína propaguje BTC jako „bezpečný přístav“ a to ještě není všechno!

Kryptomagazin.cz a Paralelní Polis spojují síly

Těšíme se na spolupráci s Paralelní Polis, protože budeme moci šířit povědomí o kryptoměnách, přinášet vám zajímavé články i z české kryptoscény a rozšiřovat tak kryptokomunitu mnohem lépe. Pomozte nám i vy sdílením našich článků, které se vám budou líbit.

Více o partnerství a o Polis se dočtete zde.

Huobi plánuje expanzi do Turecka a Rumunska

Kryptoburza Huobi plánuje expandovat do Turecka a do Rumunska. V případě Turecka se jedná o fiat on-ramp pro tureckou Liru, pobočku s místními zdroji v Turecku a lokalizované produkty a služby zákazníkům. Co se týká Rumunska, CEO Huobi přijel na pozvání rumunské vlády.

Více informací v AJ zde.

Čínská státní agentura propaguje BTC jako bezpečný přístav

Včera zveřejnila agentura Xinhua News Agency, čínská státem řízená mediální agentura, analýzu o nejnovějším nárůstu cen Bitcoinu. Analýza se dotkla ceny Bitcoinu a spekulovala o příčině býčí nálady na trhu, kterou připisovala Facebooku a jeho Libře. Mimo to ale také napsala, že Bitcoin dokázal, že je bezpečné útočiště, které přitahuje pozornost mnoha investorů. Poukázala na to, že globální trhy jsou v důsledku obchodních sporů a dlouho očekávaného poklesu globální ekonomiky stále volatilnější. To přichází ve stejnou dobu, kdy se americká vláda Donalda Trumpa připravuje na zavedení dalších cel na čínský dovoz.

Další informace v AJ zde.

Tip: Více o Facebooku a Libře se dozvíte zde

Německý regulátor chce mezinárodní standardy

Vedoucí německého Federálního úřadu pro dohled nad finančním trhem (BaFin) vyzval regulátory, aby vytvořili mezinárodní standardy v reakci na připravovanou kryptoměnu Facebooku. Felix Hufeld ve svém projevu na Mezinárodním klubu Frankfurter Wirtschaftsjournalisten zdůraznil, že politici a regulátoři by měli brát v potaz otázku Libry, protože po zavedení této kryptoměny by mohly vzniknout značné sporné situace. Hufeld naznačil možná regulační opatření zavedená BaFinem, ale poukázal také na potřebu mezinárodního regulačního rámce.

Další informace v AJ zde.

Snižování sazeb centrálními bankami nahraje Bitcoinu

Centrální banky některých největších světových ekonomik se chystají zahájit snižování úrokových sazeb a to pravděpodobně bude hrát do rukou investorům do Bitcoinu, říká Jim Reid z Deutsche Bank. Na snižování sazeb se chystá například americký FED, jak potvrdil Donald Trump ve svém tweetu.

Více informací v AJ zde.

Co číst dál?

Proč dávat stoploss?

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na