[Zprávy] • NASDAQ zavádí kryptoindex s pomocí AI • 90% všech kryptofutures a opcí v Asii • a další novinky

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Hashrate Bitcoinu je na ATH • Bitcoin za první pololetí posílil o 27 %, víc než stříbro, zlato i platina • a...

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Kryptotrhy se...

[Večerní souhrn článků] • Coinmate obnovil výběry EUR a CZK • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Zde najdete stručné shrnutí těch nejdůležitějších zpráv z uplynulého dne, pod shrnutím potom najdete ke každé zprávě další informace. 

Trhy

Kryptotrhy se mírně propadly, Bitcoin bojuje aktuálně o udržení hranice 8 200 USD, a většina altcoinů je také v červených číslech. Naše analýzy si můžete přečíst tady: XMR/USD a BNB/USD/BTC.

Tip: Aktuální ceny kryptoměn můžete nyní sledovat pohodlně i u nás – zde.

Kryptoměny

Burzy / Banky

Regulace

Miliony lidí mohou nyní koupit kryptoměny přes Google Pay a Apple Pay pomocí Wyre

Miliony uživatelů Apple Pay a Google Pay mohou nyní zakoupit krypto prostřednictvím společnosti Wyre. Nové produkty společnosti jsou navrženy tak, aby nákupy bitcoinů (BTC), Etherea (ETH) a Dai (DAI) byly extrémně jednoduché a rychlé. Uživatelé budou moci využít tři různé produkty Wyre V2. První dva jsou k dispozici ode dneška a třetí možnost bude podle oznámení k dispozici do konce října.

Tokeny DGLD jsou na BTC blockchainu a kryté fyzickým zlatem

Správce digitálních aktiv CoinShares dává zlato na bitcoinový blockchain. Ve spolupráci s poskytovatelem peněženky Blockchain a obchodníkem s drahými kovy MKS ve Švýcarsku oznámila firma se sídlem v U.K. uvedení sítě pro obchodování s tokeny, představující digitalizované fyzické zlato, což je projekt, který firma vyvíjela dva roky. Podle společnosti CoinShares dnes uvádí na trh více než 20 milionů USD ve zlatě, které jsou uložené ve švýcarském trezoru za účelem zálohování jejích tokenů. Každý token DGLD je podložen 1/10 trojské unce.

„Satoshi“ je nyní termín i v Oxfordském slovníku

Oxfordský anglický slovník (OED), publikovaný nakladatelstvím Oxford University Press, do své databáze oficiálně přidal slovo „Satoshi“. Rozhodnutí bylo učiněno v rámci čtvrtletní aktualizace tohoto slovníku. OED definuje Satoshi jako: „Nejmenší peněžní jednotka v digitálním platebním systému bitcoinů, která se rovná jedné sto miliontině bitcoinu.“

Téměř 90% všech futures a opcí s kryptoměnami je obchodováno v Asii

I když je pravda, že Spojené státy americké jsou největší zemí, pokud jde o objem nákupů na základě směnných kurzů, Čína je překonala, pokud jde o objem mimoburzovních obchodů (OTC) s bitcoiny a Tetherem. Podle agentury Bloomberg tvoří asijský kontinent téměř 90% všech obchodovaných futures a opcí na kryptoměny ke di 14. října 2019.

NASDAQ zavádí kryptoindex s pomocí AI

Druhá největší burza na světě, NASDAQ, uvedla index CIX100, poháněný AI, vytvořený poskytovatelem kryptografických dat, firmou Cryptoindex. CIX100 je kryptometrický tržní benchmark, který analyzuje pomocí algoritmu neuronové sítě data u top 100 kryptoměn, přičemž se bere v úvahu více než 200 faktorů. Nástroj funguje „bez lidí“, a je údajně určen k vyloučení tokenů s falešnými objemy, se zaměřuje jak na nováčky v oboru, tak na profesionální investory.

Jižní Korea chce dostat finanční obchody na blockchain do r. 2021

Finanční obchody v Koreji míří na blockchain. Přechod by mohl být dokončen do roku 2021, zatímco devizové transakce by měly být prováděny pomocí této technologie během několika měsíců. Pokud jde o finanční obchody, příslušné dokumenty budou sdíleny na blockchainu, aby k nim měly přístup finanční instituce, zatímco vývozní dluhopisy budou zpřístupněny stejným způsobem, aby banky mohly zkontrolovat případné duplicitní emise.

Co číst dál?

Pompliano radí Facebooku: Zanechte Libru a rozvíjejte peněženku Calibra

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře