[Zprávy] • Mike Tyson vyvíjí blockchainovou platformu pro boxery • ICON rozdává ICX tokeny • a další události

0
zprávy, události, novinky

Stručné shrnutí těch nejdůležitějších zpráv z dnešního dne najdete níže, pod shrnutím potom najdete ke každé zprávě více informací. 

Trhy

Dnes Bitcoin zažil opět jeden z větších propadů, aktuálně už se pohybuje kolem 10 900 USD a stále pokračují výprodeje. Co se altcoinů týká, solidárně drží směr s BTC, takže většinou jsou také ve ztrátě. Další informace najdete v naší dnešní analýze. 

Kryptoměny

Burzy

Blockchain

Zajímavosti

Hongkong zažívá prudký nárůst poptávky po kryptoměnách

Hongkong zažívá jeden z nejviditelnějších protestů v poslední době. V důsledku toho se také stalo technokratickým bojištěm, kde hrají důležitou roli kryptoměny. Hongkong se stal futuristickým bojištěm. Telegramové místnosti, kde demonstranti diskutují o taktice, se zaměřují na čínské servery, technologie rozpoznávání obličeje způsobila, že se většina lidí „zbláznila“, a mnozí se uchycují k nové taktice, jako je použití laserových bodů, aby se pokusili rozptýlit policii. Jedná se o povstání 21. století, které se koná v ulicích a v kyberprostoru. Věřte tomu nebo ne, platební systémy hrají velkou roli v dohledu nad Hongkongem, a to je částečně to, proti čemu mnozí bojují. Například mnoho mladých lidí ve městě odmítá používat městský platební systém kvůli obavám, že úřady budou sledovat jejich pohyby.

ICON rozdává 3 mil. ICX tokenů v rámci nadcházejících voleb

Nadace ICON oznámila, že rozdá účastníkům v nadcházejících volbách 3 miliony tokenů ICX. Volba určí, které strany budou sloužit jako držitelé uzlů, známých jako tzv. Veřejní zástupci (P-Reps) v síti ICON. Tokeny budou distribuovány během 30denního předběžného hlasovacího období, které bude otevřeno 26. srpna. 3 miliony tokenů budou rozdány jako odměna těm držitelům ICX, kteří se účastní předběžného hlasování.

Bitcoin v Argentině za ceny přes 12 000 USD

Bitcoin v Argentině obchodoval s prémií 8 procent a dosáhl 12 300 USD na populární argentinské burze Buenbit. To nastalo krátce poté, co současný prezident země, Mauricio Macri, prohrál v hlasování, což naznačuje potenciální znovuzvolení předchozí prezidentky Cristiny Fernandezové. Tradiční trhy se zhroutily a lidé se očividně znovu obrátili k Bitcoinu jako k bezpečnému útočišti.

Kryptoderivátová burza získala 4,3 mil USD

Burza Blade pro kryptoměnové deriváty získala 4,3 milionu dolarů investic od významných investorů, jako jsou Coinbase a investiční firma SV Angel. Burza Blade má spustit obchodování za tři týdny.

Mike Tyson vyvíjí blockchainovou platformu

Kultovní americký boxer Mike Tyson stojí v čele nové platformy, poháněné blockchainem, pro novou generaci bojovníků. 13. srpna společnost VentureBeat oznámila, že nový podnik – přezdívaný „Fight to Fame“ – bude využívat technologii blockchainu k podpoře nové, platformy, jejímž cílem je katapultovat aspirující bojovníky k úspěchu prostřednictvím sociálních médií, reality TV, filmu, her , živých zápasů a sázení.

Kanada bude mít nový kryptoplatební systém pro maloobchodníky

Kanaďané budou mít přístup k novému platebnímu systému pro maloobchodní platby na bázi kryptoměny. Informace zveřejnila společnost Coinberry a Cyclebit, dvě uznávané kanadské kryptospolečnosti, v tiskové zprávě 12. srpna.

Konec fenoménu „Kimchi premium“?

Spread mezi cenou Bitcoinu na burzách v Jižní Koreji a USA, který dosáhl 16měsíčního maxima, opět zmizel. Analytici věří, že konec Kimchi premium má co do činění s pádem korejské měny. Od konce července ztratila místní měna vůči dolaru téměř 3 procenta své hodnoty. Současně je regulační prostředí pro kryptoměny v Koreji stále náročnější. Banky začínají přísněji uplatňovat směrnice AML a místní regulační požadavky, jako jsou účty na skutečná jména.

Co číst dále?

Brave Browser je v kurzu

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na