[Zprávy] • Libra před americkým kongresem • kryptotrhy krvácí • a další novinky dne

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Stručné shrnutí hlavních dnešních událostí aneb pokud nestíháte, zde najdete to nejdůležitější v kostce (podrobnosti ke každé zprávě najdete pod shrnutím):

Trhy

Kryptoměny

Burzy

Regulace

Vitalik Buterin o možnosti 2/3 redukce v roce 2020

Vitalik Buterin, zakladatel Etherea, uvedl, že “snížení o 2/3 kolem konce příštího roku a další snížení o něco později by bylo naprosto životaschopné”.To bude až Proof of Work (PoW) začne “komunikovat” s Beaconem, k čemuž by podle odhadu Justina Draka mohlo dojít kolem listopadu 2020.

Jamie Dimon, CEO JP Morgan prohlásil, že Libra není hrozbou

Když byl CEO JPMorgan Jamie Dimon dotázán na názor na Libru, když všichni mluví o možné hrozbě, kterou Libra představuje pro Wall Street a Washington, Dimon naopak prohlásil, že „na tomto tématu nebude trávit příliš mnoho času“, protože spuštění Libry je pravděpodobně ještě na dlouho. Podle Dimona už se sedm let mluví o blockchainu a zatím se toho stalo málo a stejně tak budeme mluvit o Libře i za tři roky…

PayPal zahájil svou službu instantních plateb, přezdívanou “zabiják Ripple”

PayPal spustil aplikaci mobilních plateb Xoom v celé Evropě, aby zajistil rychlejší a levnější mezinárodní transfery. Doufá, že nová nabídka bude levnější, než tradiční platební služby a výhodnější než posílání kryptoměn. Xoom umožní obyvatelům 32 evropských zemí, aby posílali peníze lidem ve více než 130 zemích světa – ale pokud tito příjemci nespadají do 30-ti zemí, nemohou posílat peníze zpět.

Německý ministr financí je proti tomu, aby Libra mohla soupeřit s Eurem

Podle zprávy Reuters se německý ministr financí Olaf Scholz oficiálně připojil k mediálnímu humbuku, který obklopuje snahy společnosti Facebook o zavedení vlastní kryptoměny. Scholz se setkal s dalšími veřejnými činiteli, kteří v uplynulých dnech kritizovali tuto snahu a vyzval regulátory, aby prozkoumali projekt Libra. Scholz údajně vznesl obavy ohledně ochrany spotřebitele a možného narušení eurozóny. Řekl doslova:

„EURO JE a bude jediným legálním platebním prostředkem V EUROZÓNĚ.“

Tento bod je v souladu s připomínkami francouzského ministra financí Bruna Le Maireho po představení Libry. „Je nesporné, že Libra se nesmí stát „suverénní měnou“, řekl v té době.

MMF: kryptoměny by mohly časem nahradit hotovost

Výzkumní pracovníci v Mezinárodním měnovém fondu říkají, že kryptografická aktiva a jiné formy elektronických peněz mohou jednoho dne nahradit hotovost a učinit tradiční bankovní vklady bezvýznamnými. Nový dokument vydaný Mezinárodním měnovým fondem nastiňuje řadu různých scénářů a upozorňuje na to, jak by kryptoměny mohly zásadně narušit tradiční pořádky.

Binance chce otevřít pobočku v Jižní Korei

Binance, kryptoburza registrovaná na Maltě, spolupracuje s partnery v Jižní Korei, aby v zemi otevřela pobočku, uvedl generální ředitel společnosti Binance Changpeng Zhao.

Bitpanda spustila veřejné IEO

Rakouská Bitpanda odstartovala první kolo IEO na svůj token BEST. Kromě toho budou tokeny distribuovány ověřeným uživatelům Bitpandy a držitelům tokenů PAN, dalšího aktiva vydaného burzou v loňském roce. V první části IEO bude nabízen token BEST za cenu 0,09 euro. Uvedení na trh nabízí 200 milionů BEST, z toho více než 71% prodaných hodin po zahájení prodeje.

Co číst dále?

Senátní slyšení Facebooku o projektu Libra začalo dnes – BTC prudce padá

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Petr

Pro ty kteří se vysmívali že nám ujel vlak nebo viděli btc na 50k někteří rovnou na100k ano jsou to krvacejici trhy, pro ty kdo používali zdravý rozum je to perfektní příležitost k nakupu

11 22

Ti kdo používají zdravý rozum nedrancujii planetu aby rychle vydělali…

Mardo_cz

Jasně ti kdo drancuji planetu používají bankovní systém který spotřebovává mnohem více energie než blockchain

11 22

To si muzete namlouvat, ale podrezavate vetev i sam sobe … moc tomu asi nerozumite, kdyz srovnavate bankovni systemy a kryptomenu … i s globalne rozsirenou kryptomenou bankovni systemy nezmizi, mozna budou jednodussi, ale nezmizi …

johan

Dotyčný 11 22 by se měl angažovat na jiném webu. Tady jste opravdu špatně!!!!!!! Většina lidi zde obchoduje a těžařů je tady opravdu málo. Jestli Vám leží na srdci energetická náročnost těžby. Měl by jste se angažovat v Číně, která zabírá 80 procent těžby krypta. Takže neděkujeme a vypadněte.

spot_img