[Zprávy] • Lee: Litecoin není mrtvý projekt • Elon Musk podporuje prokrypto kandidáta na prezidenta USA • a další novinky

0
zprávy, novinky, události

Stručné shrnutí těch nejdůležitějších zpráv z celého víkendu najdete níže, pod shrnutím potom najdete ke každé zprávě více informací. 

Trhy

Po sobotním propadu o 400 USD během pěti minut se zatím Bitcoin zcela nezotavil a pohybuje se nyní kolem hranice 11 400 USD. Zdá se, že situace nahrává altcoinům, které naopak získávají na síle v zelených číslech, a některé si během víkendu připsaly více než 8%.

Kryptoměny

Burzy

Zajímavosti

Charlie Lee: Litecoin není mrtvý projekt

Zvěsti, které začaly kolovat kryptokomunitou, zdánlivě pramení z nedostatku zjevného vývoje prováděného na Litecoinu. GitHub projektu zaznamenalo v roce 2019 málo činnosti, přestože došlo k oživení ceny téměř každého kryptoaktiva, včetně LTC. Rovněž se hovořilo o implementacích ochrany soukromí do řetězce, ale zatím nejsou nikde žádné výstupy.  Nadace Litecoinu samozřejmě nebyla těmito zvěstmi příliš potěšena. Charlie Lee, tvůrce projektu, nedávno vydal 16-dílné vlákno na Twitteru, které se zabývalo touto bouří a adresovalo většinu kritik, které pro tento projekt měla kryptokomunita.

Čínská státní kryptoměna je údajně hotová

Čínská lidová banka (PBoC) prohlásila, že její digitální měna „může být nyní považována za připravenou.“ Podle náměstka ředitele PBoC Mu Changchun, prototyp, který přijímá architekturu blockchainu, byl úspěšně vyvinut po pěti letech výzkumu. Kryptoměna by měla mít dvě úrovně, první – centrální banku a druhou – komerční banky. Zatím ale není jasné, kdy dojde ke spuštění této státní kryptoměny.

PundiX Wallet dostane upgrade

PundiX Labs, firma za mobilní kryptopeněženkou XWallet, tweetovala o aktualizaci systému 11. srpna. Aktualizace systému XWallet je naplánována na 12. srpna a bude trvat čtyři hodiny od 10:30 do 14:30 GMT. Uživatelům bylo doporučeno, aby se během upgrade vyhnuli jakýmkoli transakcím prostřednictvím peněženky a pokud by upgrade trval déle, než je očekáváno, bude o tom komunita včas informována.

IOTA založila grantový program

IOTA oznámila grantový program ve výši 5 milionů dolarů, který má přispět k výzkumu souvisejícímu s Coordicide, k odstranění centralizovaného koordinačního uzlu projektu.

Coinbase zastavila sofistikovaný útok hackera

Americká kryptoburza Coinbase oznámila, že se jí podařilo zastavit útok sofistikovaného a vysoce kvalifikovaného hackera. Útočník se prezentuje jako profesor z univerzity v Cambridge. Coinbase kontaktovala Cambridge a varovala, že budou i další oběti útoku.

Elon Musk podporuje v amerických prezidentských volbách zastánce Bitcoinu

Výkonný ředitel společnosti Tesla Inc. Elon Musk oznámil podporu pro prezidentského kandidáta Andrewa Yanga, který je velký zastánce Bitcoinu a kryptoměn. Yang je demokratickým kandidátem a zastáncem všeobecného základního příjmu. Přijímá dary na kampaň v BTC, ETH a jakékoliv jiné kryptoměně na standardu ERC20 a platby Venmo.

Co číst dále?

Kdo je David Marcus, šéf Calibry, která stojí za Librou?

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na