[Zprávy] • Justin Bieber „runs on Ripple“ • Huobi expanduje na Blízký Východ • a další novinky

1
zprávy, novinky

Zde najdete stručné shrnutí těch nejdůležitějších zpráv za uplynulý den, pod shrnutím potom najdete ke každé zprávě další informace. 

Trhy

Trhy byly dnes velmi klidné, na poměry kryptoměn. Bitcoin se stále pohybuje kolem 9 200 USD. Altcoiny kolísají také jen minimálně. Více se dozvíte v našich analýzách zde: ETH / USD a SP500.

Tip: Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat i na Kryptomagazinu – zde.

Kryptoměny

Burzy

Technologie

Justin Bieber „runs on Ripple“

Justin Bieber právě dal svým 121 milionům followerů na Instagramu informaci o Ripple, globální digitální platební platformě, která slibuje urychlení pohybu peněz po celém světě pomocí své nativní kryptoměny XRP a to dost zvláštním způsobem – pomocí krátkého videa, které vypadá jako reklama, ale zatím se k tomu Bieber nijak nevyjádřil. Video můžete shlédnout níže, v závěru se objeví text „Runs on Ripple“.

200 německých bank navrhuje elektronické programovatelné Euro

Čína může mít výhodu v závodě při zavedení první národní digitální měny, ale zdá se, že ostatní hlavní světoví hráči nemají náladu zůstat pozadu. Asociace německých bank (Bankenverband) vydala včera zprávu, ve které výslovně uvádí, že ekonomika eurozóny bude těžit z „programovatelného digitálního eura“.

Těžaři BTC se stahují do Číny, dále tak posilují dominanci Číny v oblasti těžby

Čínští těžaři bitcoinů dominují odhadem ze 65 procent na celkovém hashrate sítě. Ostatní, včetně Spojených států a Ruska, zaostávají daleko vzadu s přibližně pěti procenty a 10 procenty. Jak se ukazuje, čínská dominance v těžbě bitcoinů by se mohla dále zvyšovat, protože těžaři v zemi zvyšují těžbu v důsledku rostoucí poptávky. Aby se zvýšila ziskovost, mnoho z nich se hrne do provincie S‘-čchuan – kde je cena elektřiny nepoměrně levnější.

Huobi expanduje na Blízký Východ

Huobi Group, mateřská společnost kryptoburzy Huobi Global, expanduje na Blízký východ kde nyní nabízí burzovní platformu Huobi Cloud, která pomáhá společnostem budovat vlastní burzy. Podle prohlášení společnosti mohou poskytovatelé online plateb na Středním východě a v severní Africe (MENA) nyní nabízet svým stávajícím zákazníkům kryptoměnové obchodování a zároveň využívat obchodní páry a likviditu hlavní burzy Huobi. „SAE projevily velkou chuť se zapojit a přijmout technologii blockchainu,“ řekl Mohit Davar, spoluzakladatel kanceláře Huobi MENA.

Prohlížeč Brave se spojuje s Everipedií

Everiipedia, největší světový encyklopedický zdroj založený na blockchainu, vstoupila do partnerství s prohlížečem Brave. Podle tiskové zprávy Everipedia a Brave spojují své síly jako součást případné hlubší spolupráce, která podpoří obě značky. Brave, který funguje jako prohlížeč, zaměřený na ochranu soukromí, a umožňuje uživatelům větší kontrolu nad jejich online expozicí, bude uveden na domovské stránce encyklopedie Everipedia.

Co číst dál?

[Halloweenský speciál] 11 let od vydání BTC Whitepaperu – Bitcoin a další nemrtví přicházejí ze záhrobí!?!

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Lakatoshi Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Lakatoshi
Host
Lakatoshi

To ze Ripple plati za propagaci takovymu joudovi jako je J.Beaver a jeste to propaguje takovym trapnym videem by me jako potenionalniho investora odradilo.