[Zprávy] • Fear index jako při krachu cen • Bitfinex spouští decentralizovanou burzu • a další novinky dne

0
(0)

Zprávy a souhrny

BTC, BAKKT, XRP – Týdenní přehled zpráv aneb co podstatného se událo minulý týden

Připravili jsme pro vás stručný přehled těch nejdůležitějších zpráv za celý tento týden. Takže pokud nestíháte a uvítali byste...

[Večerní souhrn článků] • Téměř polovina obchodníků s kryptoměnami jsou dlouhodobí investoři • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Stručné shrnutí těch nejdůležitějších zpráv z dnešního dne najdete níže, pod shrnutím potom najdete ke každé zprávě více informací. 

Trhy

Dnes Bitcoin bojoval o udržení psychologické hranice 10 000 USD. V době psaní článku zatím drží, ovšem záleží na uzavření obchodů v zámoří. Altcoiny byly dnes méně ztrátové, některé si připsaly i mírný zisk kolem 2%. Více info v analýze zde. 

Kryptoměny

Burzy

Fear index na hodnotách, kde byl naposled při krachu cen BTC na 3,000 USD

Nálada na kryptotrzích se zdá být na bodu mrazu, alespoň podle indexu Cryptocurrency Fear & Greed Index (Strach a Hamižnost Index), kdy dosáhl hodnoty 13, což je 244-denní minimum. Tato úroveň nebyla vidět od 13. prosince 2018, kdy se Bitcoin (BTC) zhroutil na 3 000 USD. Index a jeho aktuální hodnotu si můžete zobrazit tady. 

Andreas Antonopoulos vydává novou knihu o Lightning Network

Bitcoinový nadšenec Andreas Antonopoulos s největší pravděpodobností pracuje na nové knize „Mastering the Lightning“. Jak název napovídá, bude se soustředit na Lightning Network, bitcoinový protokol druhé vrstvy, který má pomoci větší škálovatelnosti.

Poloniex delistuje 23 obchodních párů

Ve tweetu zveřejněném 15. srpna oznámila společnost Poloniex, že 16. srpna 2019 odstraní 23 obchodních párů kvůli malému objemu. Po odstranění bude každé aktivum nadále samostatně obchodovatelné. Seznam párů určených pro odstranění zní: LTC/XMR, DASH/XMR, ZEC/XMR, MAID/XMR, NXT/XMR, BCN/XMR, LSK/ETH, GNT/ETH, MANA/ETH, QTUM/ETH, STEEM/ETH, OMG/ETH, LOOM/ETH, SNT/ETH, CVC/ETH, KNC/ETH, GAS/ETH, BNT/ETH, LOOM/USDT, SNT/USDT, KNC/USDT, BNT/USDT a FOAM/USDC.

Coinone zveřejnila seznam požadavků na zalistování nových coinů

Coinone, jihokorejská kryptoburza, vydala seznam kritérií pro zalistování kryptoměny. Podle oznámení na webových stránkách budou kandidáti pro zařazení na burzu muset splňovat devět kritérií. Patří sem požadavky na „zdravý obchodní model“ se střednědobou a dlouhodobou strategií a jasnou vizí. Vyžadují také solidní plán distribuce mincí a transparentní strukturu správy. Burza také posoudí potenciálního kandidáta a jeho marketingový plán a komunikaci s investory.

Bitfinex spouští decentralizovanou burzu Diversifi

Kryptoburza Bitfinex spouští novou vysokorychlostní decentralizovanou burzu nazvanou DiversiFi. Tato služba umožní uživatelům provádět objednávky přímo z jejich soukromých peněženek. Podle tiskové zprávy nahradí DeversiFi společnost Ethfinex.

Co číst dále?

Proč Bitcoin spadl pod 10 000 USD?

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře