[Zprávy] • ČR má návrh zákona na regulaci kryptoměn • Dvě nabídky ICO byly v New Jersey úředně zastaveny • a další novinky dne

1
novinky, zprávy, události

Stručné shrnutí hlavních dnešních událostí, aneb pokud nestíháte, zde najdete to nejdůležitější v kostce:

Trhy

Dnešek byl na poměry kryptoměn docela klidný. Bitcoin mírně ztratil a pohybuje se nyní kolem 11 600 USD. Altcoiny také většinou ztrácí, většinou kolem 1 – 5%. Jen BNB coin,  posledních několik dní setrvale roste a to i přes zprávy o hacku osobních údajů uživatelů Binance. Více informací k tomuto tématu zde. 

Kryptoměny

Burzy

Regulace

Drogoví dealeři u soudu v USA přiznali vinu, přijdou o výdělky v kryptu

Pár drogových dealerů, působící v Kalifornii, se přiznal k prodeji drog na dark webu výměnou za kryptoměny, včetně BTC a BCH. V rámci dohody se žalobcem propadnou tyto výdělky z jejich operací v kryptoměnách státu.

Jihokorejská burza Coinone oznámila dvě nová partnerství

Jedna z hlavních jihokorejských kryptoburz Coinone oznámila spolupráci s auditorskou společností CertiK a společností Xangle pro zveřejňování informací, aby poskytla svým investorům a klientům větší bezpečnost a transparentnost.

Daňový zákon pro kryptoměny byl projednáván i v USA

V Sněmovně reprezentantů Spojených států byl představen nový daňový zákon, zaměřený na kryptoměny. Cílem návrhu zákona je zajistit, aby „s výměnou virtuální měny za virtuální měnu podobného druhu bylo zacházeno stejně jako s výměnou nemovitosti za nemovitost podobného druhu“. Ve skutečnosti, pokud by byl návrh zákona přijat, vyloučilo by to kryptoměny z dvojího zdanění podle Zákona o vnitřních příjmech.

New Jersey vydalo příkaz na zastavení dvou ICO

Úřad pro cenné papíry v New Jersey vydal společnostem Zoptax a Unocall dva mimořádné příkazy, aby ukončily své počáteční nabídky coinů (ICO). Úřad tvrdí, že ICO jsou kvalifikovány jako podvodné neregistrované nabídky cenných papírů.

Co číst dále?

Brian Belski: Je příliš brzy na to, označovat BTC za bezpečný přístav!?

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře