[Zprávy] • Bitcoin vyhledávanější než Brexit • XRP pokračuje v mega výprodejích • a další víkendové novinky

0
zprávy,události, novinky

Stručné shrnutí těch nejdůležitějších zpráv z dnešního dne najdete níže, pod shrnutím potom najdete ke každé zprávě více informací. 

Trhy

Víkend byl pro kryptoměny spíše klidnější a ceny byly poměrně stabilní, ale může jít jen o klid před bouří, která je očekávaná v září. Více se dozvíte v naší analýze.

Kryptoměny

Burzy, banky

Mining

Bitcoin je vyhledávanější termín než Brexit nebo Boris

Navzdory hrozící možnosti tvrdého Brexitu a většiny obyvatel Velké Británie debatující o premiérovi Borisu Johnsonovi, je termín Bitcoin na prvním místě ve vyhledávání na Google, podle Google Trends. Že by měli už všichni debat o Brexitu dost a teď se jen chtěli připravit na nejhorší?

Ripple pokračuje v mega výprodejích i přes výhrůžky

Společnost Ripple Labs, stojící za XRP a majitel přibližně 50 miliard XRP, přesunula 1,5 miliardy XRP, v hodnotě asi 400 milionů USD nebo téměř 5 % celkové tržní kapitalizace. 30. srpna byla přesunuta půl miliarda XRP (132 milionů USD). Cíl není jasný, ale vypadá to, že adresu aktivoval BitGo. Takže možná nějaký „institucionální“ obchod, prodej OTC nebo možná jen „parkování“ pomocí BitGo, která poskytuje custody pro kryptoměny. 1 miliarda XRP (250 milionů dolarů) byla dnes vyňata z úschovy s podivnou poznámkou „Wol ha“. Vypadá to, že výhrůžky ani petice části komunity kolem XRP vůbec nezabraly. Opravdu dojde i na fork?

Binance věří, že zvládne regulátory lépe než Libra

Poté, co byla zpochybněna budoucnost Libry, se vynořila celá řada projektů, které oznámily svůj záměr přinést k životu podobný projekt. Zpráva Bloombergu podrobně popisuje, jak je top management v Binance přesvědčen o své schopnosti úspěšně zahájit projekt Venus. Venus se údajně zaměří na partnerství s nově vznikajícími vládami a má prý konkurovat i Pekingu a jeho státní kryptoměně. To bude ještě zajímavý souboj, Libra vs. Venus. Každopádně Binance nenechává nic náhodě a už pilně zkoumá protivníka.

Podle Binance research nebude čínská státní kryptoměna vyžadovat účet v bance

Binance Research, výzkumná skupina kryptoburzy Binance, oznámila, že podle jejích výzkumů nebude pro použití plánované čínské digitální měny (CBDC) zapotřebí žádný bankovní účet.

Opuštěné továrny na Sibiři zažívají boom, stěhují se tam těžaři

Bratská vodní elektrárna ve východní Sibiři, postavená během studené války, aby poháněla sovětskou výrobu, nyní podporuje další energeticky náročný průmysl: těžbu Bitcoinů. Několik velkých těžebních farem zřídilo v Bratsku, průmyslovém městě na břehu řeky Angary, obchod využívající nízké teploty v regionu, což udržuje nízké náklady na chlazení a využívají i levnou elektřinu z vodní elektrárny.

Co číst dále?

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na