[Zprávy] • Bitcoin by mohl růst po snížení úrokových sazeb v USA • Litecoin halving za týden a další novinky dne

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Bylo objeveno největší naleziště zlata na světě • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Bitcoin pokračuje v růstu • Během posledních 36 hodin bylo vydáno téměř 500 mil. USDT • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Včerejší zásadní zpráva o tom,...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Stručné shrnutí hlavních dnešních událostí, aneb pokud nestíháte, zde najdete to nejdůležitější v kostce:

Trhy

Dnešek byl na poměry kryptotrhů poněkud klidnější. Bitcoin se udržel těsně nad 9 500 USD. Altcoiny kolísají mírně oběma směry. Více informací v naší analýze.

Kryptoměny

Technologie

Regulace

Burzy

Bitcoin by mohl opět nabrat na síle

Bitcoin posledních několik týdnů bojuje. Bitcoiny ztratily dominanci i objem. Nyní by mohla  vláda USA Bitcoinu překvapivě prospět. Předseda amerického FEDu očekává, že tento týden oznámí první snížení amerických úrokových sazeb od roku 2008. Vláda tak vytiskne více peněz.

Litecoin halving už za týden

Litecoin (LTC) je jen týden od halvingu. LTC se v pondělí obchodoval kolem 90,23 USD, přičemž tržní kapitalizace byla čtvrtou největší. Doposud vedly halvingy historicky k výraznému zvýšení cen, po kterém následovalo sklouznutí k nižším hodnotám. Podle některých názorů to ale tentokrát nebude platit. 

Ripple zaplatil celostránkovou reklamu ve Wall Street Journal

Ripple právě zaplatil celostránkovou reklamu ve Wall Street Journal a požádal zákonodárce v americkém Kongresu, aby rozpoznali potenciál, který blockchain a kryptoměna mají a pro podporu americké ekonomiky a dolaru. Dopis, podepsaný generálním ředitelem Ripple Bradem Garlinghouseem a zakladatelem Chrisem Larsenem, říká, že Amerika má šanci vést novou technologickou revoluci, jako tomu bylo u internetu – a riskuje ztrátu této výhody ve prospěch zahraničních konkurentů.

Rakouská firma Youniqx Identity AG vydala tzv. cold wallet peněženku

Youniqx Identity AG, dceřiná společnost rakouského státního tiskaře, vyvinula hardwarovou peněženku pro kryptoměnu. Hardwarová peněženka s názvem Chainlock podle zprávy umožňuje offline ukládání soukromých klíčů umožňujících přístup ke kryptoměně. Zařízení je údajně schopné generovat soukromý klíč a je také odolné vůči vodě a teplu. Dotyčná peněženka bude k dispozici prostřednictvím partnerů firmy, včetně Tokenize Exchange v Singapuru a Coinfinity ve střední Evropě.

Těžba kryptoměn je nyní v Íránu legální

Těžba kryptoměn je nyní v Íránu oficiální průmyslovou činností poté, co činnost získala souhlas od vládního kabinetu. Na nedělním zasedání, kterému předsedal prezident země Hassan Rouhani, ministři kabinetu tuto aktivitu schválili a uvedli, že účastníci si budou muset vyžádat patřičné licence od ministerstva průmyslu, dolů a obchodu.

Bitstamp se spojila s brokerem BCB Group

Evropská kryptoburza Bitstamp uzavřela partnerství s brokerskou agenturou BCB Group, aby umožnila přímé převody v britských librách šterlinků (GBP) pro své klienty.

Co číst dále?

Politická válka proti Bitcoinu je téměř tady!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře