[Zprávy] • Binance nabízí obchodování na 125x páku • HTC Exodus 1s podporuje full node BTC • a další novinky

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Zde najdete stručné shrnutí těch nejdůležitějších zpráv z uplynulého víkendu, pod shrnutím potom najdete ke každé zprávě další informace. 

Trhy

Během uplynulého víkendu zažil Bitcoin pád pod 8 000 USD, ale dnes večer se vyšplhal opět zpátky a aktuální cena se pohybuje okolo 8 200 USD. Altcoiny následují lídra a začínají také ožívat, nebo v nejhorším případě jsou velmi mírně v červených číslech. Naše analýzy si můžete přečíst tady: ETH a XRP zde a EOS/USD zde.

Tip: Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat pohodlně i u nás – zde.

Kryptoměny

Burzy / Banky

Blockchain / Technologie

Počet BTC ATMs vzrostl za poslední rok o 50%

Podle údajů z Coin ATM Radaru počet bitcoinových bankomatů na celém světě rostl rychlým tempem. V minulém roce bylo na celém světě instalováno 1 900 bitcoinových bankomatů, což je skok o 50%. To odpovídá 5 bitcoinovým bankomatům instalovaným každý den. Data naznačují, že odvětví bitcoinových bankomatů stále vzkvétá.

Telegram uklidňuje investory, aby předešel FUD

V dopise investorům Telegram vyzval investory, aby považovali slyšení Komise pro cenné papíry a burzy Spojených států amerických (SEC), které bylo nedávno přeplánováno na únor, za „pozitivní krok“ a žádal je, aby nepodléhali tzv. FUD efektu. Dopis, zaslaný 19. října, stručně ujišťuje investory, že nedávné přeplánování slyšení na 18. února je dobrou zprávou a zároveň tvrdí, že společnost do té doby nebude distribuovat tokeny Gram.

AliPay popírá spolupráci s Binance na obchodování s kryptoměnami

Začátkem října 2019 oznámila společnost Binance, že existuje vstupní brána z fiat měn pro obchodování s kryptoměnami prostřednictvím čínských platebních služeb Alipay a WeChat. Veřejná povaha tohoto oznámení přinesla do popředí otázky týkající se používání platebních kanálů, jako jsou Alipay a WeChat, pro kryptoobchody, které jsou v Číně oficiálně nelegální. Alipay poté vydal prohlášení, ve kterém se distancuje od obchodních činností v oblasti kryptoměn, a Binance později vyjasnila, že nepracuje přímo s výše uvedenými platebními službami. Zdá se ale, že i když je v Číně zaveden zákaz obchodování s kryptoměnami, existuje prosperující P2P, kde se zdá, že úřady v Pekingu uplatňují přístup “nic jsme neviděli”. Kdykoli se však tyto zprávy dostanou do veřejné sféry, čínské orgány a podniky jsou rychle připraveny je negovat.

Binance začala nabízet obchodování na 125x páku

Binance, jedna z největších kryptoburz podle objemu obchodů, nyní nabízí obchodníkům, kteří obchodují s vysokým rizikem, obchodování na 125x páku a to na své derivátové platformě, Binance Futures.

28 bank a organizací vyzkoušelo poprvé transfer tokenů za 18 mld. USD

Úspěšného dokončení zkušebního transferu tokenů v rámci tzv. Ivno Global Tokenized Collateral Trial se zúčastnilo dvacet osm organizací včetně Raiffeisenbanky a 17 dalších bank. Toto byl první globální tokenový pokus na platformě R3 Corda, hostovaný na Microsoft Azure. Test, vedený londýnským Ivnem vedl zúčastněné organizace k vytvoření zkušebních tokenů ve výši 18 miliard dolarů a jejich převod prostřednictvím sítě Ivno. Jednalo se o demonstraci toho, jak lze tokeny použít k okamžitému vypořádání, správě zajištění a efektivnímu převodu hotovosti.

HTC Exodus 1s podporuje full node BTC

Tchajwanský výrobce elektroniky HTC představil svůj nejnovější blockchainový telefon, Exodus 1s, který umožňuje uživatelům podporovat bitcoinovou síť. Společnost představila zařízení v sobotu na konferenci Lightning v Berlíně a prohlásila, že nový produkt je prvním smartphonem, který je schopen provozovat plný bitcoinový uzel. Nový smartphone přichází na trh za cenu 219 EUR.

Co číst dál?

Růst čínské ekonomiky skokově zpomaluje – jaké důsledky z toho plynou pro globální ekonomiku?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img