[Zprávy] • 50 let od vzniku webu • BAKKT futures na novém maximu • a další novinky

2
zprávy, novinky

Zde najdete stručné shrnutí těch nejdůležitějších zpráv za uplynulý den, pod shrnutím potom najdete ke každé zprávě další informace. 

Trhy

Trhy se po růstech a propadech víceméně stabilizovaly a nyní se čeká na další vývoj. Bitcoin je aktuálně za cca 9 400 USD, většina altcoinů dále posiluje. Více se dozvíte v našich analýzách zde: BTC/ USD a BNB / USDT

Tip: Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat i na Kryptomagazinu – zde.

Kryptoměny

Burzy / Banky

Blockchain / Technologie

Regulace

BAKKT futures na novém denním maximu

Bakkt oznámil, že po dnešním zobchodování 1 183 kontraktů dosáhl nového denního rekordu. Počet bitcionových futures, obchodovaných v pátek, byl výrazně vyšší ve srovnání s pouze 331 kontrakty obchodovanými ve čtvrtek. Jedná se o 257% nárůst za 24 hodin, což je více než předchozí zisky, které vedly k rekordním maximům na začátku října. Jedna smlouva odpovídá jednomu Bitcoinu, což znamená, že celkový objem činil přibližně 11 milionů dolarů.

Rusko chce získat 20% těžby BTC

Jak informovala místní finanční zpravodajská služba RBC 29. října, ruská těžební společnost (RMC) plánuje zahájit těžbu kryptoměn v severní provincii Karelia v zemi. Bývalé ruské zařízení mohlo brzy hostit těžařskou farmu na Bitcoiny tak velkou, že by mohla představovat jednu pětinu celosvětové těžby.

OKEx připravuje krypto futures, vypořádané v USDT

Kryptoburza OKEx připravuje futures kontrakty pro kryptoměny, vypořádané v USDT. Burza bude podporovat páry USDT včetně Bitcoinu (BTC), Etherea (ETH), Bitcoin Cash (BCH), EOS, XRP, Bitcoin SV (BSV) a Tronu (TRX) s pákovým efektem mezi 1 a 100x. Zahájení obchodování je plánováno na 6. listopadu.

Kryptoburza Kraken zalistovala OmiseGo a PAX Gold

Kryptoburza Kraken oznámila, že zalistovala digitálních tokeny OmiseGO (OMG) a PAX Gold (PAXG). Zpráva byla oznámena 28. října 2019.

Celosvětové vyhledávání termínu Bitcoin je na tříměsíčním maximu

Celosvětové vyhledávání na Google pro „Bitcoin“ (BTC) je nyní podle trendů Google téměř na tříměsíčním maximu. Aktuální cena BTC je na nejvyšší úrovni od začátku srpna, kdy se pohybovala kolem 11 700 USD.

Hashrate LTC po halvingu stále padá

Hashrate sítě Litecoin se od posledního halvingu neustále zmenšovala a nyní klesla už o více než 60%. Podle údajů z BitInfoCharts se hashrate LTC snížila o více než 60%.

50 let od vzniku webu Tim Berners-Lee připravil pravidla pro jeho ochranu

Dnes si připomínáme 50. výročí první elektronické zprávy odeslané přes počítačovou síť amerického ministerstva obrany ARPANET, která sloužila jako předchůdce internetu. Při této příležitosti zakladatel a vynálezce World Wide Web, Sir Tim Berners-Lee, zveřejnil soubor zásad, jejichž cílem je „chránit web jako sílu dobra“ (více informací bude v našem článku zítra).

Německá vláda: kryptoměny nejsou peníze

Kryptoměny, jako je Bitcoin, nejsou podle skutečností, zveřejněných německým federálním parlamentem 28. října, skutečnými penězi. Podle tohoto oznámení představují digitální aktiva jen velmi omezenou část funkcí, očekávaných od tradičních peněz.

Co číst dál?

Další obrovské přesuny BTC a XRP

2
Komentujte

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
KokršpanělLibor Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Libor
Host
Libor

u btc se v souvislosti s halvingem všeobecně počítá s růstem ceny, no aby to nebylo spíš naopak

Kokršpaněl
Host
Kokršpaněl

Když se sníží nabídka tak časem to způsobí větší poptávku a logický navýšení ceny .Samozřejmně že to nebude hned halvingu po halvingu se totiž nic nestane a klidně může bitcoin cenově padat dolů i celý rok 2020.Dopad halvingu na bitcoin se projeví podle mého názoru tak 2 roky po halvingu tedy rok 2022 kde se může začít projevovat vliv halvingu a zvyšovat poptávka a s tím logicky růst ceny .Ty nesmysli co tu predikují na rok 2020 že bude halving a btc bude růst až na 50K jsou nesmysli protože halving btc nepřinese nic nového ale to vše přijde postupem… Číst vice »