Zotaví se cena bitcoinu po zveřejnění inflace? Nebo je býčí trh u konce?

5
(1)
Reklama
Reklama
Tento článek je reklama našeho inzerenta. Nejedná se o článek redakce kryptomagazin. Nejedná se o investiční doporučení.

Tento týden by mohl hrát klíčovou roli v nadcházející cenové trajektorii bitcoinu, který v současnosti vykazuje slabý výkon se silnými výkyvy, způsobený výprodeji ze strany německé vlády a následnými odrazy. Nicméně, v tuto chvíli rozhodně vykazuje medvědí tendenci, která by mohla srazit cenu BTC na 51 000 USD. To však platí, pokud tento týden data CPI (index spotřebitelských cen) v USA nevyvolají významné zotavení.

*Novinkový článek obsahuje reklamu inzerenta

Cena bitcoinu
Cena bitcoinu

Tento týden mají data indexu spotřebitelských cen (CPI) a indexu cen výrobců (PPI) potenciál významně zvýšit pravděpodobnost snížení úrokových sazeb v červenci, což by bylo jednoznačně býčí scénář pro bitcoin a přední altcoiny. Investoři ale také sledují nové kryptoměny, jako jsou PlayDoge a eTukTuk.

Povedou data CPI ke snížení sazeb v červenci?

Index spotřebitelských cen je klíčovým ukazatelem inflace v americké ekonomice a obvykle má výrazný dopad na cenovou trajektorii bitcoinu. Tento týden by však CPI mohl způsobit zvláště vysokou volatilitu. Federální rezervní systém (Fed) je na pokraji zahájení kvantitativního uvolňování poprvé za tři roky.

Aktuálně nástroj CME FedWatch ukazuje téměř 75% pravděpodobnost snížení úrokových sazeb v září. Někteří odborníci tento scénář považují za jistý.

Jedinou hlavní otázkou zůstává, zda Fed může trh překvapit snížením sazeb na červencovém zasedání FOMC.

Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) za květen již odpovídal očekáváním trhu, ale minulý týden data ISM Services PMI (Index nákupních manažerů pro nevýrobní sektor) a Factory Orders (podnikové objednávky) byla výrazně pod očekáváním, což zvyšuje obavy z recese v americké ekonomice. V důsledku toho analytik trhu pro Investing.com Jesse Cohen zdůraznil možnost šokového snížení sazeb Fedem již v červenci.

Tento týden mohou údaje CPI a PPI dále zvýšit pravděpodobnost tohoto scénáře. Nicméně, nástroj CME FedWatch ukazuje pouze přibližně 5% pravděpodobnost snížení úrokových sazeb v červenci.

Zahájí cena bitcoinu tento týden své zotavení?

Přestože možnost snížení sazeb v červenci je malá, tento týden poskytuje mnoho důvodů pro návrat BTC býků.

Například předseda Fedu Jerome Powell vystoupil v úterý a jeho projevy v minulých měsících byly několikrát v souladu s dnem ceny bitcoinu. Během slyšení v Kongresu Powell naznačil, že zatímco potlačení inflace zůstává prioritou, Fed se nyní soustředí na to, kdy se rozhodne snížit sazby. USA „již nejsou přehřátou ekonomikou“, řekl Powell a dodal, že jejich trh práce „výrazně ochladil“ z prudkého nárůstu po prvních škodách způsobených pandemií.

Lepší než očekávané výsledky CPI a PPI by také mohly přispět k rozhodnutí Fedu a zotavení ceny bitcoinu. Další pozitivní zprávou je, že německé vládě rychle dochází její držby BTC.

Cena bitcoinu však nejprve potřebuje překonat svůj 200 denní jednoduchý klouzavý průměr (SMA), který se v současnosti pohybuje kolem 58 700 USD.

Následně by překonání rezistence na 63 000 USD mohlo vrátit býkům kontrolu a nastartovat zotavení směrem k 70 000 USD.

Zavedené i nové kryptoměny, které se vyplatí v červenci sledovat

Pokud cena bitcoinu tento týden projeví býčí sílu, některé altcoiny by z toho mohly těžit více než ostatní. Například bonk v pondělí vzrostl o téměř 8 %, navzdory kolísavé cenové akci BTC. Zotavení bitcoinu by mohlo poskytnout velký impuls, který by mohl pomoci překonat tomuto tokenu dogwifhat a stát se hlavním solana meme coinem.

Investoři také sledují Chainlink, přičemž velryby a instituce si tuto kryptoměnu oblíbily. Data z Lookonchain odhalují, že 90 nových peněženek nedávno stáhlo z Binance LINK v hodnotě 86 milionů USD.

Nové kryptoměny také zaznamenávají vysokou poptávku, protože mohou přinést značnou návratnost prvním investorům. Například předprodej ekologické kryptoměny a P2E tokenu eTukTuk má skončit 15. července po získání 3,5 milionu USD. Token by mohl být spuštěn uprostřed velkého zotavení trhu s kryptoměnami, což poskytuje ideální základ pro silný růst po IEO.

Očekává se také, že získá podporu z pokračujícího růstu notcoin, přičemž je možné, že se TUK stane významným hráčem v sektoru GameFi. Důvodem je, že jeho play-to-earn hra založena na velmi populární hře Crazy Taxi, rychle získává na oblibě.

PlayDoge je další nová kryptoměna v sektoru GameFi, která zaznamenává vysokou poptávku. Tento projekt získal již více než 5,5 milionu USD ve svém probíhajícím předprodeji.

Díky kombinaci ikonické postavy Doge a devadesátkové nostalgie z Tamagotchi, PLAY získal podporu několika influencerů, přičemž někteří dokonce odhadují 10 až 20násobnou návratnost.

*Příspěvek je reklama. Autorem příspěvku není redakce portálu Kryptomagazin.cz. Nevyjadřuje tedy názor redakce ani provozovatele portálu Kryptomagazin.cz. V případě, že využijete poskytnutá sdělení a informace v tomto článku jako investiční doporučení nebo investiční radu, činíte dle vlastního uvážení a na vlastní riziko.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

spot_img