Zde je skutečný důvod ochladnutí kryptoměnových trhů: Raoul Pal

4.2
(19)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Makro guru Raoul Pal říká, že může existovat konkrétní důvod, proč se krypto trhy v poslední polovině roku 2021 zastavily.

Pal zjišťuje, proč krypto neroste

V novém rozhovoru s novinářkou Maggie Lake Pal spekuluje o současné situaci na kryptoměnových trzích. Poslední měsíce měly být nejvíc bullish částí roku. To se ale zatím vůbec neděje a makro guru tak určitě není ve svých otázkách sám.

Uvedl:

„Bylo to bouřlivé v podstatě od března do května, kdy byl na prvním místě Bitcoin, pak Ethereum. Opravdu se jim nepodařilo znovu prorazit. Takže byly v takovém velkém jakoby nedbalém rozmezí, které hodně stoupá a klesá. Přemýšlel jsem o tom, protože normálně v tomto bodě kryptocyklu byste viděli masovou maloobchodní účast a související explozivní bull run.

Čekal jsem to, stejně jako mnozí. Nerealizovalo se. Proč?”

Růst cen

Jaký je tedy důvod zastavení trhů a konsolidace? Pal říká, že explozivní krypto rally, kterou on a mnoho investorů očekává, se ještě neuskutečnila proto, že maloobchodníci prostě nemají dostatek hotovosti.

Dochází na trhu ke strukturální změně, nebo je to proto, že kryptoměny jsou diskreční výdaje nebo diskreční investice? Pokud lidem zvýšíte ceny, budou mít méně peněz – retailová účast – na vložení do kryptoměn. 

Neviděli jsme takový počet nových peněženek a všechny ostatní metriky, které následují, když jsme nedávno dosáhli maxima, a nutí mě to myslet si, že lidé nemají peníze, které by mohli do kryptoměn vkládat.“

Pal tedy říká, že paradoxně i přes bezprecedentní chrlení peněz bankami do oběhu lidé kvůli rostoucím cenám nemají volné prostředky k investování. Současně odmítá myšlenku, že důvodem, proč se menší investoři nehrnou kryptoměn, je to, že to považují za příliš riskantní. 

„Nevidí to jako rizikové aktivum, protože příběh je takový, že jde o dlouhodobé zajištění proti inflaci. […] Jde o dlouhodobou metodu, jak obejít devalvaci fiat měny, spolu s, což je důležitější, kupní opcí na budoucí technologii a web3 a všechny ty nové věci, které byly vytvořeny.“

Závěr

Pal hledal důvod zastavení růstu Bitcoinu a s ním i ostatních kryptoměn v inflaci. Lidé podle něj přišli o tak velkou část své kupní síly, že nemají z čeho investovat do kryptoměn, případně na to vzhledem k prudkému nárůstu cen nemají ani pomyšlení.

Na konci každého předchozího bull marketu přišlo retailové FOMO, ale někteří lidé začínají přemýšlet, zda to tentokrát nebude jinak. Jedno se každopádně nemění, trh si pro hodlery v každém cyklu připraví nejednu zkoušku vytrvalosti a trpělivosti.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.2 / 5. Počet hlasujících 19

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
10 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
AjRep

Ano, to je výborný postřeh. Drobní investoři mají ve skutečnosti méně peněz, než měli dřív.
Myslím si ale, že svoji roli hraje i “očekávání”. Hodně lidí si myslí, že se bude opakovat scénář z let 2017/2018 a jsou proto opatrní.

Vojtech

Spíš než že by mezi lidem nebylo si myslím, že kdo chtěl koupit, už koupil. A kdo ne, nekoupi povetsinou jeste ani napřesrok.

bkf1

Jsem se lekl, když jsem tu u kolegy AjRepa přečetl “očekávání” jako “očkování” 😀 Jinak tohle je podle mě obecně teď taková jedna z vln ekonomického vyčerpání, podle mě se to zase zvedne a pak bude zase další ale silnější vlna vyčerpání… kolik těch vln bude, težko říct… každopádně katastrofálně špatné rozhodnutí naší civilizace, že je nutné zachránit každého člověka, nás všechny “obyčejné lidi” přijde (a vlastně už i přišlo) ukrutně draho, zatímco “velcí” se krásně napakují 💲👌

Jaroslav

Z tobo vyplývá, že Bifcoin je opravdu jen hračka, která je odsouzena k zániku.

Tomas

Bifcoin rozhodne ano!
ROFL

Richard

Jediná rozumná kryptoměna by měla být Pí. Těžit se může i v mobilu. Šance, jsou podobné pro všechny.

Jakub

Jenže ona se netěží. Je předalokovaná pro každého uživatele a ten ji pak “těží”, což reálně znamená, že kouká na reklamy a postupně se mu uvolňuje co je jeho. Jak pomůže decentralizaci a měně fakt, že s každým dalším uživatelem se “vyrobí” instantně 100m tokenů? Je to celé scam, ze kterého profitují pouze tvůrci.

E15

Svatá prostoto :-DDD.

Kuba
Hodnocení článku :
     

No spadlo to asi protože byly trhy preprodané, hodně vyšroubovaná cena nereflektující poptávku vyhnána pouze očekáváním že ke konci roku bude btc za 100k a všichni musíme koupit a držet. Ale první negativní zpráva toto pohřbila. Stále si ale myslím že reálná hodnota btc je kolem 75k a eth 5200-5500k takže prostor pro nějaký růst tu rozhodně je. Záleží jen kdo jej odstartuje.

E15

Vloni touto dobou bylo ETH přesně na desetině tebou uváděné částky. Vážně se svět za 12 měsíců změnil natolik, že je “reálná hodnota” desetinásobná…?

spot_img