Zakoupení Bitcoinu z vás stále dělá průkopníka a vizionáře

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Glassnode: 100 000 unikátních BTC peněženek přesouvá denně BTC • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Kryptotrhy během významného výprodeje utrpěly...

[Večerní souhrn článků] • Nová kryptoměnová burza dnes oznámena • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Bitcoin od svého vzniku v roce 2009 ušel dlouhou cestu. Od hodnoty nula se tržní kapitalizace této nejdůležitější kryptoměny dostala přes 150 miliard amerických dolarů. Často se tak přirovnává k rané fázi internetu.

Brzké osvojení podle životního cyklu adopce

Stále více lidí si uvědomuje, že Bitcoin učinil světu technologickou revoluci. Kromě technologické revoluce se BTC stává také ideologickou revolucí, když dokázal, že decentralizovaný platební systém peer-to-peer může fungovat ve velkém měřítku.

Bitcoin již nyní dokázal mnoho dobrého v nejchudších zemích světa, kde místní občané musí čelit vysoké inflaci či peněžnímu útlaku tamních vlád. Konkrétně můžeme uvést jihoamerické státy jako Venezuela, kde sankce tlačí inflaci do tisíciprocentních čísel a Bitcoin tak pro mnoho lidí znamená záchranu od kruté reality.

Ačkoliv Bitcoin se již osvědčil, musíme si být vědomi, že se nachází pořád ještě v počáteční fázi adopce. Bitcoin se zatím vyvíjí a pokud se dnes rozhodnete nakoupit BTC, stanete se jedněmi z prvních osvojitelů, čili průkopníků této kryptoměny podle životního cyklu adopce.

Mnoho lidí ještě netuší, co je Bitcoin

Na začátku roku 2020 se situace BTC z pohledu široké veřejnosti výrazně lišila oproti začátku roku 2010. V té době se s Bitcoinem pouze experimentovalo a vlastnilo jej pouze malé množství kryptonadšenců. Do letošního roku však každý slyšel o Bitcoinu alespoň jednou.

Nejvíce se do podvědomí lidí dostal Bitcoin v roce 2017, kdy dosáhl historického maxima s cenou, atakující 20 000 USD. V témže roce dokonce přední média informovala o této kryptoměně v hlavních zpravodajských relacích, díky nimž se slovo Bitcoin dostalo k široké veřejnosti.

Pro velké množství lidí je tato kryptoměna ale stále neznámá. V příštích několika letech by se měla situace zlepšit, protože mnoho obchodníků ve vyspělejších státech se začne zajímat o Bitcoin jako uchovatele hodnoty a investiční příležitost. Stále tak není pozdě na to, chytit tento rozjíždějící se vlak.

Závěr

Bitcoin byl od svého vzniku několikrát prohlášen za mrtvý, ale jak je vidět, stále funguje. Otce všech kryptoměn čeká ještě dlouhá cesta (škálovatelnost, jednoduchost), a aby bylo možné oslovit širokou veřejnost, je potřeba o něm mluvit a používat ho. Můžeme však prohlásit, že Bitcoin a technologie s ním související již mnoho dokázaly.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře