Zakladatel kryptoměny ICP má plán na ukončení války za 250 milionů dolarů

4.6
(9)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Williamsův návrh se zaměřuje na využití technologie blockchainu k boji proti propagandě. Za pouhých 250 mil. dolarů nabízí drobné stéblo naděje na ukončení války na Ukrajině.

Rozložení lživé propagandy skýtá naději na ukončení války

Zakladatel Internet Computer (ICP) a DFINITY Dominic Williams má plán, jak urychlit konec ruské invaze na Ukrajině. Počítá s využitím smart kontraktů a finančních pobídek pro Rusy, aby se dozvěděli pravdu o invazi.

Na kryptoodměnové odměny Williams použije čtvrt miliardy dolarů. Ve srovnání s lidskými obětmi války a materiálními škodami jdo o zcela zanedbatelnu částku. Zda má plán skutečně naději na úspěch je předmětem diskuzí, nicméně by mohl alespoň přispět k tomu, že se obyvatelé Ruska dozví pravdu.

Co obnáší plán

Internetový počítač DFINITY byl spuštěn v květnu 2021 a jde o veřejný blockchain a protokol , který se snaží decentralizovat internet. Plán je teoreticky jednoduchý, ačkoli v praxi si to málokdo umí představit.

Rusové, kteří budou mít zájem o prostředky (pravděpodobně v BTC a ETH), budou muset nejprve ověřit svou totožnost. Poté bude každý účastník identifikován do inteligentních smluv jako individuální lidská bytost. Systém zabraňuje podvádění, takže se na každém kole může jednotlivec zúčastnit pouze jednou.“

Pro získání prostředků ruskými občany pak bude nutné shlédnout video o válce až do konce.

„Streamované video řekne pravdu o válce na Ukrajině a požádá Rusy, aby tlačili na svou vládu, aby ukončila nepřátelství. Jak se takové video nejlépe postaví, by mělo být ponecháno na talentovaných filmařích. Ke stažení by měla být zpřístupněna verze bez vodoznaku, která příjemci umožní ukázat video ostatním,“ napsal Williams.

„Neměli bychom příliš doufat, že samotné sankce obrátí ruské obyvatelstvo proti jejich vůdcům, a to z toho prostého důvodu, že ovládají svá média, která poslušně pumpují pečlivě vytvořenou propagandu a nepravdivé informace,“ dodal.

Podobný pokus o prolomení ruské propagandy, která Rusům tvrdí, že žádná válka není, učinili také členové skupiny Anonymous. Těm se údajně podařilo na určitý čas hacknout ruskou televizi a vysílat záběry z invaze.

Závěr

250 mil. dolarů má být vyplaceno 5 milionům Rusů. Každý, kdo ověří svou identitu a podívá se na video ukazující pravdu o válce na Ukrajině, by měl dostat kryptoměnu v hodnotě 50 dolarů. Kromě případných technických potíží by plán mohl zmařit zásah ruské vlády v podobě odpojení země od světového internetu, o kterém se spekuluje, že je na spadnutí. Pokud tedy má uspět, měl by si Williams pospíšit.

 

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
PAVA
Hodnocení článku :
     

to je zas blbost , ověření totožnosti neznamená pravdu-lži jsou na obou stranách a navíc to zavání kupováním pravdy.

Gappa
Hodnocení článku :
     

To jako miliardáři mají rozhodovat o tom, co je pravda a co propaganda?!

Větu “Každý, kdo ověří svou identitu a podívá se na video ukazující pravdu o válce na Ukrajině, by měl dostat kryptoměnu v hodnotě 50 dolarů.” chápu tak, že budou prostě lidem platit, aby si pustili propagandu jejich nepřítele. Každá “pravda” je v podstatě propaganda. To, co se tam skutečně děje a kdo tam tahá za nitky, se stejně vetšina z lidí nikdy nedozví.
A mimochodem, pokud těch 50 dolarů dostanou v ETH, moc si jich neužijí, když větší část z toho při směně za fiat padne na transakční poplatek.

spot_img