Zájem o krátké pozice u GameStop dosahuje nových maximálních hodnot, následuje nový squeeze?

4
(1)
Šimon Černík
Šimon Černík
Velký fanoušek Bitcoinu, filmový nadšenec, student vysoké školy v Brně, tvůrce audiovizuálního obsahu.

Navzdory krátkodobému medvědímu sentimentu kolem akcií společnosti GameStop (GME), tyto akcie nadále přitahují pozornost trhu. A to také díky nedávné aktivitě na shortech.

Podle dat společnosti Unusual Whales v příspěvku X z 9. června, se zvýšil nahlášený objem krátkých pozic k 7. červnu 2024 na 103 785 384 akcií. Tím překonal hodnotu z 22. ledna 2021, která činila 97 123 046 akcií.

Obnovený nárůst shortů naznačuje, že mnoho investorů sází na pokles ceny akcií společnosti GameStop. A to navzdory potenciálnímu dalšímu tlaku ze strany retailu.

Dynamika takto vysokého počtů shortů vytváří nejistou situaci. Jakákoli pozitivní zpráva nebo koordinované nákupní úsilí by mohly vyvolat rychlou eskalaci ceny. Shortaři by tak spěchali opustit své pozice, aby se vyhnuli ztrátám.

Špatné finanční výsledky společnosti GameStop

Zatímco maloobchodní investory stále zajímají meme akcie, finanční výsledky společnosti GameStop představují odlišný příběh.

Společnost vykázala za první fiskální čtvrtletí, které skončilo v červnu, ztrátu 32,3 milionu dolarů při tržbách 882 milionů dolarů. To znamená pokles oproti loňské ztrátě 50,5 milionu dolarů při tržbách 1,2 miliardy dolarů. Společnost se odvolává na klesající prodeje hardwaru, softwaru a sběratelských předmětů.

V reakci na výkyvy na trhu společnost GameStop nastínila plány na stabilizaci svých financí a podporu budoucích aktivit.

Maloobchodní prodejce hodlá prodat 75 milionů kmenových akcií, přičemž výnosy z prodeje budou určeny na obecné firemní účely, včetně potenciálních akvizic a investic. Tento krok následuje po úspěšném prodeji 45 milionů akcií z nabídky ze 17. května, která vynesla 933,4 milionu USD hrubého výnosu.

Návrat Roaring Kitty

Současně se znovu rozproudilo vzrušení kolem společnosti GameStop poté, co se Keith Gill, známý také jako Roaring Kitty, vrátil na výsluní svým prvním živým přenosem na YouTube po více než třech letech.

Gill, klíčová postava meme-akciového šílenství v letech 2020 a 2021, v minulosti ovlivňoval náladu investorů prostřednictvím svého obsahu. Jeho nedávná aktivita již vedla k výrazným výkyvům ceny akcií společnosti GameStop, která 6. června vzrostla až o 47 %.

Vzhledem k pokračující volatilitě kolem akcií společnosti GameStop zůstává pro pozorovatele trhu klíčový dopad současné úrovně shortů. A to zejména v souvislosti se znovuobjevením vlivných osobností, jako je Gill.

GME v době psaní tohoto článku obchoduje za 28,22 USD, přičemž během 24 hodin korigovala o téměř 40 %. Od počátku roku jsou akcie i nadále býčí a vzrostly o zhruba 70 %.

Prozkoumejte akcie GameStop na platformě XTB

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img