[Zprávy] Začne Starbucks prodávat kávu za kryptoměny už letos? • Carrefour bude využívat blockchain…

0
(0)

Zprávy a souhrny

Začne Starbucks prodávat kávu za kryptoměny už letos? • Carrefour bude využívat blockchain • Bývalý šéf IBM – zatím pro blockchain neexistuje legislativa • Cryptopia opět otevřela brány svým uživatelům • EY přichází s pomůckou pro daňové poplatníky • Opera přináší zabudovanou kryptopeněženku pro iOS

Opravdu začne Starbucks prodávat kávu za kryptoměny už letos?

To, o čem mluvil Tim Draper již v roce 2017, se již brzy může stát skutečností. Káva a burgery za kryptoměny přijdou již brzy – tak zněla slova tohoto vizionáře a investora, který je obrovským zastáncem virtuálních měn. Jak se zdá, Starbucks by se mohl k tomuto kroku odhodlat již brzy. Tento případ však vůbec není tak jednoduchý, jak by se na první pohled mohlo zdát. Starbucks se dostal k určitému podílu nastávající Bakkt platformy pod podmínkou, že v roce 2019 umožní svým klientům platit v kryptoměnách. Jak to však Starbucks udělá, zatím není vůbec jasné.

Více na toto téma v následujícím linku: u.today (v angličtině)

Carrefour začíná používat blockchain

Opět tu máme skvělé zprávy, co se adopce a využívání blockchainové technologie týče. Francouzský obchodní gigant, Carrefour, se rozhodl využívat blockchain technologii ke sledování přepravy některých mléčných produktů. Carrefour Quality Line (CQL) bude sloužit ke sledování přepravy během celého procesu. Blockchain tak bude sloužit k ověření cesty od farmáře až na poličku obchodu. CQL umožní zákazníkům si přímo ověřit GPS souřadnice farmáře, jehož mléko se chystají koupit.

Carrefour a CQL je více rozebrán na tomto linku: cointelegraph.com (v angličtině)

Bývalý šéf IBM – zatím pro blockchain neexistuje legislativa

Sam Palmisano, bývalý CEO technologické firmy IBM se nedávno vyjádřil, že si neumí představit takovou legislativu, která by uměla zahrnout veřejný blockchain do evropských zákonů o soukromí uživatelů. Problém by měl pochopitelně nastat při střetu blockchainu s General Data Protection Regulation (GDPR), které ve státech Evropské unie platí od května minulého roku. GDPR má sloužit zejména na ochranu osobních údajů.

Celé vyjádření Sama Palmisana si můžete prohlédnout zde: cointelegraph.com (v angličtině)

Cryptopia konečně otevřela brány svým uživatelům

Dlouho očekávaný moment pro mnohé, kteří měli své finance a kryptoměny na jedné z největších a nejznámějších krpytoměnových burz, je tady. Cryptopia po menším zpoždění spustila vlastní web (i když zatím pouze v Read-only módu). Znamená to, že aktuálně nepůjdou žádné kryptoměny tradovat ani přesouvat na jiné burzy. Uživatelům však Cryptopia umožnila změnit svá hesla a ověřit své účty prostřednictvím 2FA.

Více informací naleznete v tomto článku: cryptonewz.com (v angličtině)

EY přichází s pomůckou pro daňové poplatníky

Určitě se již několik z vás nejednou zamyslelo, jak vlastně vyřešit daně ve spojení s kryptoměnami. Úkol to určitě není vůbec jednoduchý, protože legislativa kolem kryptoměn zatím velmi pokulhává. Obyvatelé USA si však budou moci konečně vydechnout, protože EY, jedna z top 4 poradenských firem, přichází s pomůckou, která umožní vypočítat daně z kryptoměn. CAAT (Crypto-Asset Accounting and Tax) software má sloužit jako jednoduchá kalkulačka na spočítání daně, kterou by investoři do kryptoměn měli zaplatit státu.

Více o této zajímavé novince na následujícím odkazu: coindesk.com (v angličtině)

Opera přichází se zabudovanou kryptopeněženkou pro iOS


Jeden z nejznámějších a nejpoužívanějších internetových prohlížečů nedávno zveřejnil  zprávu, že umožní uživatelům iOS používat zabudovanou kryptoměnovou peněženku přímo v prohlížeči. Mělo se tak stát na základě úspěšného testování kryptopeněženky pro Android zařízení. Opera tak chce tímto způsobem postupně snižovat počet stažení kryptoměnových peněženek a naopak podpořit používání vlastní zabudované peněženky.

Více informací na vás čeká na tomto linku: u.today (v angličtině)

Co číst dále?

[HOT] Nečekaná pumpa na Bitcoinu

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem dnešního přehledu zpráv je Marek F.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: