Za rok 2022 bylo z DeFi ukradeno více než 1,6 miliardy USD

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Podle posledních dat částka ukradena z DeFi v letošním roce převyšuje celkovou částku ukradenou za roky 2020 a 2021 dohromady. Březen letošního roku překonal rok 2020 o více než 200 milionů amerických dolarů. Co ukazují další data?

DeFi prostor plný podvodů

Analytická společnost CertiK před pár dny odhalila statistiky týkající se decentralizovaných financí (DeFi). Statistiky analytické společnosti ukazují, že za první čtyři měsíce letošního roku došlo k celkovým krádežím jako za roky 2020 a 2021 dohromady.

Měsíc březen měl největší hodnotu ukradených DeFi ve výši 719,2 milionů amerických dolarů, o více než 200 milionů dolarů více, než kolik bylo ukradeno za celý rok 2020. Tak vysoké číslo bylo způsobeno převážně zneužitím Ronin Network, kde útočníci ukradli na 600 milionů USD.

„V roce 2022 jsme zatím vysledovali celkové ztráty způsobené zneužitím, hacky a podvody ve výši přibližně 1 673 902 809 dolarů.“

Za měsíc duben společnost CertiK zaznamenal na 31 větších incidentů, což odpovídá jednomu úniku denně. Analytická firma uvádí, že duben 2022 drží rekord v nejvyšších ztrátách v dolarových částkách při útocích na flash půjčky. Ztráty dosáhly 301,4 milionů dolarů.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 36 080 USD dle KMC, cena ETH se pohybuje okolo 2 691 USD.

Závěr

Počet podvodníků v kryptoměnovém průmyslu neustále roste. Od začátku pandemie koronaviru Covid-19 toto číslo neustále roste. Krátká existence kryptoměn tak na sebe láká důvěřivce do pasti podvodníků. Na oficiální stránky analytické společnosti monitorující blockchain se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší facebookové diskuzní skupiny. Pro více důležitých informací se nezapomeňte také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah.

Zdroje:

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: