Za dary v hodnotě 54 milionů dolarů ukrajinský kryptofond nakupuje vesty, dalekohledy a UAV

3
(3)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Kryptodary sehrály „významnou roli v obraně Ukrajiny,“ uvedl ukrajinský vládní úředník. Za desítky milionů dolarů získaných od kryptokomunity kupují spoustu vybavení.

Ukrajinský kryptofond vybral 54 mil. USD

Kryptokomunita poskytla dary v hodnotě 54 milionů dolarů prostřednictvím fondu „Aid For Ukraine,“ který je zaměřený na podporu vojenského úsilí země proti Rusku. Prozradil to ukrajinský místopředseda vlády.

Ve svém čtvrtečním příspěvku ukrajinský vicepremiér Mykhailo Fedorov na Twitteru poděkoval kryptokomunitě za podporu. Vybráno bylo 54 milionů dolarů prostřednictvím ukrajinské vládní iniciativy „Aid For Ukraine.“

Fedorov uvedl:

„Každá přilba, neprůstřelná vesta a zařízení pro noční vidění zachraňují životy ukrajinských vojáků. Proto musíme i nadále podporovat naše obránce. Díky moc všem z kryptokomunity za podporu Ukrajiny!“

Podle Ministerstva pro digitální transformaci kryptofond získal prostředky, které sem kryptosvět poslal pomocí různých kryptoměn. To zahrnuje 10 190 etherů (ETH) v hodnotě 18,7 milionů dolarů, 595 bitcoinů (BTC) v hodnotě 13,9 milionů dolarů, Tether (USDT) v hodnotě 10,4 milionů dolarů a USD Coin (USDC) v hodnotě 2,2 milionu dolarů…

Obránci země získali potřebné vybavení

„S 54 miliony dolarů, které vybrala @_AidForUkraine, jsme našim obráncům dodali vojenské vybavení, neprůstřelné vesty, léky a dokonce i vozidla. Děkujeme kryptokomunitě za podporu od začátku invaze v plném rozsahu,” uvedl místopředseda vlády.

Kryptoplatby šly na vojenské vybavení, hardware a munici, včetně bezpilotních vzdušných vozidel (UAV) v hodnotě 11,8 milionu dolarů, které se obvykle používají k rozpoznání nepřátelských jednotek a přímých útoků.

Značná část darů byla také vynaložena na pancéřové vesty ve výši 6,9 milionu USD, spolu s 3,8 milionu USD na polní dávky či 5,2 milionu USD na protiválečné mediální kampaně..

„Kryptoměny hrají významnou roli v obraně Ukrajiny,“

řekl náměstek ministra pro digitální transformaci Ukrajiny Alex Bornyakov. Zakladatel ukrajinské kryptoburzy KUNA Mike Chobanian dodal, že příspěvky od kryptokomunity ukázaly dopad, který může mít technologie blockchain na národní státy. Dále uvedl, že může sloužit jako „páteř globální bezpečnosti“ v dobách potřeby.

Závěr

Aid For Ukraine není jediným prostředkem, který kryptokomunita použila k podpoře Ukrajiny bránící se ruské invazi. Mezi další organizace patří Reserve Fund of Ukraine, Come Back Alive, UkraineDAO či Unchain Fund.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img