Z BNB Chainu bylo ukradeno 700 000 dolarů prostřednictvím exploit útoku

4.5
(2)

DeFi protokol LaunchZone založený na BNB smart chainu prohlásil, že kvůli exploitu bylo z jeho likquidity poolu odčerpáno 700 000 dolarů a hodnota jeho nativního tokenu prudce klesla.

Hackerský útok a vyjádření

Poté, co bylo 27. února odčerpáno více než 80 % prostředků z liquidity poolu DeFi protokolu LaunchZone, zůstávají všechny podrobnosti o tomto útoku velice nejasné. Zpráva v oficiální skupině projektu LaunchZone na Telegramu varovala uživatele, aby nekupovali tokeny, dokud nebude shromážděno více informací.

Oficiální zpráva z Telegramu LaunchZone zní následovně:

“$LZ je hacknuta ze strany DND exploitera. Tým situaci řeší, v této fázi token prosím nekupujte. Zachovejte prosím klid. Aktualizace provedeme včas.”

Podle údajů z několika různých blockchainových explorerů klesla hodnota nativního tokenu LaunchZone (LZ) o více než 80 %, jelikož došlo k výměně prostředků prostřednictvím PancakeSwap.

LaunchZone má na svém kanálu na Telegramu přes 44 000 členů a na Twitteru přibližně 275 000 sledujících. Projekt neučinil žádná varování ani oznámení svým početným sledujícím na Twitteru. Jeho stránka na Facebooku zatím neodpověděla na žádosti o vyjádření mnoha online magazínům.

Závěr

Ekosystém BNB Chain se už v uplynulém roce potýkal s hackerskými útoky a exploity. V říjnu 2022 se BNB Chain stal obětí exploitu v hodnotě 100 milionů dolarů, což vedlo k hard forku. Útočníci tehdy konkrétně využili cross-chain exploit.

Firma Jump Crypto, která se zabývá infrastrukturou Web3, také v únoru identifikovala a odhalila kritickou zranitelnost týmu BNB Chain. Zneužití mohlo útočníkovi umožnit vytěžit neomezené množství tokenů prostřednictvím podvodných převodů. Tým BNB zranitelnost opravil dříve, než byla odhalena širší veřejnosti.

Situace se však vyvíjí a zpráva bude aktualizována, jakmile budou k dispozici další informace.

Každý kryptohodler by však měl mít při investování do nového projektu na paměti zlaté pravidlo, že čím kratší dobu daný kryptoprojekt existuje, tím větší je riziko ztráty vlastní investice.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img