Youtuber zatčen za únos ženy a „bitcoinové“ vydírání za 100 tisíc dolarů

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Tether přidal na blacklist adresy v hodnotě 46 milionů dolarů • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Bitfinex a Tether čelí soudu o 850 mil. USD • Podvody na YouTube stále kvetou • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin a...
Profilový obrázek
Kytka
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

Mexické úřady zveřejnily případ youtubera, který byl zatčen za únos spojený s vydíráním o kryptoměnu v hodnotě 100 000 $.

Youtuber zatčen za „bitcoinový“ únos

25letý autor videí je dle mexických úřadů vůdcem skupiny únosců. Výměnou za propuštění své oběti si nechali vyplatit asi 103 000 USD v bitcoinech. Germán Abraham Loera Acosta nyní směřuje do vzení.

Pachatelů bylo celkem 6 a společně unesli svou oběť. Tou byla Thania Denisseová. Podle policejní zprávy únos proběhl tak, že skupina pod vedením youtubera svou oběť chytila v mexické Chihuahua a násilím ji strčila do auta.

Poté ženu drželi v pronajatém domě jako rukojmí. Ihned také kontaktovali úřady přes internet a dožadovali se výkupného ve výši 103 000 $ (2 miliony pesos) v bitcoinech (BTC).

Úřady za dva dny ženu zachránily

Unosci a vyděrači se radovali z výkupného za 33letou Denisse již za dva dny. Po obdržení BTC Acosta oslovil mexickou kryptoměnnou burzu Bitso přes Twitter. Ve snaze směnit své bitcoiny se představil touto zprávou:

„Rád bych s vámi mluvil. Jsme vedoucí marketingu pro největší bitcoinová kasina na světě.“

Burza neodpověděla. Acosta, který má kanál na YouTube jako „motivační řečník“ a „marketingový guru“ s více než 4 500 odběrateli a 400 525 zhlédnutími, byl dopaden za únos díky transparentnosti bitcoinové sítě… Blockchain je veřejný a neměli proto problém pachatele odhalit, když se BTC pokoušeli prodat.

Cesar Peniche, advokát okresu Chihuahua, označil Acostu za „velmi zkušeného člověka v internetové komunikaci.“ I přes své důvtipné využití technologie, která je některými lidmi často prezentována jako zločinecká, úřady tvrdí, že byly schopny vystopovat bitcoiny na blockchainu. V neměnné decentralizované knize transakcí je totiž zapsáno vše.

Nakonec youtuber, který se během nerozvážné chvíle stal únoscem a vyděračem, přišel nejen o své výkupné. Po dopadení mu a jeho komplicům byly údajně zabaveny také tři vozidla, pistole a mobilní telefony použité k vydírání. A navíc si zřejmě nyní za to, že vedl skupinu únosců, hodně dlouho posedí za mřížemi. Údajně až 50 let.

Závěr

Ne, Bitcoin skutečně pro ilegální činnost není vhodnějším nástrojem, než hotovost! Své o tom ví youtuber, který se podle všeho přes noc stal bitcoinovým únoscem a doplatil na to ztrátou svobody. Kromě toho bude skupina muset zaplatit pokutu 25 730 $ (500 000 pesos).

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře