Willy Woo: Ethereum a jeho ekosystém se stane ohniskem inovací

4.6
(5)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Populární on-chain analytik Willy Woo vyjádřil své poznatky ohledně druhé největší kryptoměny. Ethereum podle něj podporuje inovace navzdory množství podvodů v síti.

Ethereum středobodem inovací

Na ethereu a dalších kryptoplatformách běží celá řada projektů, včetně DeFi protokolů, jako jsou decentralizované burzy a další platformy. Tyto aktivity prožívají bouřlivý vývoj, ale kritici často argumentují množstvím podvodů a hacků, ke kterým zde bohužel dochází.

Willy Woo tato rizika uznává a připouští, že se na ethereu dějí. Nejsou však podle něj ničím novým, protože k nim také došlo během počátků internetu. Woo uvedl:

„Myslím, že to bylo semeniště inovací. Opačný pohled maximalistů říká, že to bylo semeniště tvorby podvodů a Ponziho schémat. Mnoha týmům to velmi usnadnilo něco postavit a získat spoustu peněz na velmi chatrných nabídkách a vydělat peníze. To je myslím slabá stránka věci.

Když se podíváte do 90. let 20. století na World Wide Web, byl zde slavný výtahový prodej [elevator pitch]. Za 30 sekund při jízdě výtahem můžete odejít s několika miliony dolarů na podporu svého nápadu. Bylo to velmi podobné tomu, co se dělo v roce 2017 s úsvitem white paperů – tady je nápad, položme si bílý list papíru a získejte na něm desítky, stovky milionů.“

Inovace zůstanou

Stejně jako cenné společnosti, které vzešly z dot-com bubliny, Woo říká, že existují inovativní projekty, které povstanou na síti ethereum.

„Ve světě bitcoinů se na to díváme jako na semeniště podvodů, ale ve skutečnosti, když se podíváte na web, objevil se Amazon.com a několik velmi významných startupů, které vybudovaly klíčovou infrastrukturu pro svět, a myslím, že je správné říci, že toto se děje na ethereu. Z 10 000 coinů venku jich velká část sedí v síti ethereum a mnoho z nich je totální blbost, ale je tu pár opravdu skvělých inovací.“

Závěr

Wu říká, že přední platforma pro chytré smlouvy má problémy se zabezpečením a škálovatelností, které se podobají problémům internetu ve svých počátcích. Zdůraznil pak, že ethereum nabízí velmi úspěšnou experimentální platformu poskytující úžasné množství lekcí k učení.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img