Výzkum: Více než 10 % Američanů bude do konce roku vlastnit digitální aktivum

5
(6)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Analytická společnost Insider Intelligence minulý týden zveřejnila nový výzkum, ve kterém uvádí, že počet vlastníků kryptoměn ve Spojených státech amerických překročí více než 10 %. Co dalšího se uvádí v této čerstvé analytické zprávě?

Výzkum: Dvojnásobný nárůst Američanů vlastnící krypto

Analytická společnost Insider Intelligence před nedávnem vydala svůj výzkum, ve kterém předpovídala vývoj adopce kryptoměn ve Spojených státech amerických. Podle zveřejněných informací by do konce letošního roku mělo vlastnit 34 milionů obyvatel USA nějakou kryptoměnu.

Prognostický analytik z Insider Intelligence, Nazmul Islam, uvádí:

„Nyní je snazší investovat do kryptoměn než kdykoli předtím. V roce 2021 se kryptoměny snáze nakupovaly v rámci aplikací, které spotřebitelé již používali, a velké finanční instituce investovaly do kryptoměn. Když k této snadnější dostupnosti přidáte boom okolo meme tokenů, jako je Dogecoin, získáte obrovský nárůst míry vlastnictví.“

Analytici předpovídají, že počet dospělých Američanů vlastnící kryptoměny překročí hranici 10 % a dodávají, že 3,6 milionu obyvatel bude někdy v letošním roce používat digitální aktiva jako platební metodu.

Výzkum společnosti Insider Intelligence dále předpovídá, že za rok 2023 bude kryptoměnových vlastníků v USA více než 37 milionů dospělých obyvatel. Prognóza dále počítá s tím, že největší vlastnickou skupinou budou lidé ve věku 25 až 34 let.

Insider Intelligence ve svém výzkumu také zmiňuje, že platby kryptoměnami v letošním roce poprvé na celém světě překročí hranici 10 miliard amerických dolarů. Oproti roku 2021 se tak bude jednat o nárůst o více než 70 %.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 40 287 USD dle KMC.

Závěr

Adopce kryptoměn ve Spojených státech neustále roste. Růstu dopomáhají i některé státy a jejich politici, kteří kryptoměnový průmysl nadšeně vítají. Poslední zprávy také ukazují, že v Kanadě a USA také roste počet těžařů, kteří hledají lepší podmínky pro svoji činnost. Co si o předpovědi myslíte vy?

Na celou zprávu Insider Intelligence o vývoji adopce kryptoměn ve Spojených státech amerických si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Pro více informací o světě kryptoměn naleznete také na našem oficiální discord serveru KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img