Sedm kryptoměn, u kterých se očekává boom v roce 2020

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Rok 2020 vypadá pro kryptoměnový trh slibně. Samozřejmě, kryptotrh opět uvidí příliv nových digitálních měn a všechny to budou chtít dotáhnout co nejdále. U mnoha kryptoměn se předpokládá, že tento rok vyniknou a v tomto článku se na pár z nich podíváme.

1. Ethererum (ETH)

Ethereum je největší vyzyvatel Bitcoinu po většinu svého života ve světě kryptoměn. Nicméně, tato kryptoměna neudělala v posledních měsících velký dojem, ale mnoho expertů věří, že nastane změna. Tato dApp platforma shromáždila vloni přes 1,4 milionu uživatelů, ze kterých 1,28 milionu byli noví uživatelé a zbytek ti, kteří se vraceli. Síť Etherea se během let vyvinula míra adopce je rovněž vysoká. Mnoho expertů předpovídá, že tento rok bude pro Ethereum velký.

2. Tezos (XTZ)

Základní technologie Tezosu, který je spravován systémem on-chain, posouvá hranice technologie na další úroveň. Experti tvrdí, že jeho ekosystém, jakmile hlavní subjekty projeví zájem, má na to se stát hlavní infrastrukturou. Tato kryptoměna je momentálně na 11. příčce a prodává se okolo 1,98 USD. Očekává se však růst na 12 USD do konce roku.

3. Litecoin (LTC)

Litecoin byl jednou z nejvýkonnějších kryptoměn minulého roku a se svou skvělou formou letos očekává další růst. S jeho Lightning Network, který již funguje, bude Litecoin zaměnitelný s Bitcoinem. Litecoin byl vždycky vnímám jako nadřazený vůči Bitcoinu ve věcech technologie a jeho platforma je připravena sloužit jako globální platební metoda, což je něco, co Bitcoin nemůže nabídnout.

Tento rok se očekává dvojnásobný růst ceny. Experti věří tomu, že se tato kryptoměna vyšvihne až o 440 % do konce roku. Momentálně na 69,70 USD, je tak jednou z možností, kam tento rok zainvestovat.

4. Stellar Lumens (XLM)

Kryptoměna Stellar Lumens byla vytvořena k dobytí trhu v roce 2020 s platebními převody, ICO na své síti, mezistátními platbami v malých bankách a dalšími finančními institucemi, decentralizovanými burzami, jako je SDEX a implementací Lightning Network.

Ripple (XRP) bude sice dominovat u velkých bank a tak nyní předhání Stellar (momentálně 5x větší než Stellar z hlediska podílu na trhu), ale předpokládá se, že Stellar Lumens budou fungovat pro ostatní hráče na trhu, což tuto kryptoměnu umístí do stejné ligy jako výše uvedené digitální mince.

5. Ripple (XRP)

Nepochybně vládnoucí kryptoměna z hlediska bankovní infrastruktury, Ripple se chystá dosáhnout tento rok ještě více. S partnerstvím s Western Union, globálními finančními službami a obchody s Moneygram, tato kryptoměna údajně dosáhne 380% růstu a s její momentální cenou na 0,25 USD se jedná o jednu z kryptoměn, na které je dobré se zaměřit.

6. ICON (ICX)

ICON chce propojit kryptoměny s reálným světem, a to pomocí vybudování decentralizované sítě, která umožní uživatelům komunikovat mezi různými blockchainy. Tak bude výhodnou platformou, která bude sloužit institucionálním a retailovým investorům. Token ICX je momentálně na 0,52 USD a očekává se, že tento rok dosáhne 5 USD, alespoň podle předpovědí.

7. Cardano (ADA)

Kryptoměna Cardano začala letošní rok silně, a to z počátečních 0,033 USD začátkem měsíce, na momentálních 0,056 USD. Ačkoliv jeho míra adopce stále zaostává, očekává se, že tato kryptoměna to tento rok změní, díky spuštění Goguen Poject a testnetu KEVM. Růst 47% v úvodní fázi roku letos Cardanu předpovídá, podle všeho, bull run.

Závěr

V dnešním článku jsme se podívali na 7 kryptoměn, u kterých pro letošní rok očekáváme výrazný růst. Jejich vývoj budeme nadále sledovat a přinášet vám o nich nové informace.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

6 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Spaik

Marne hledam duvody proc Stellar a hlavne Litecoin.
Nic zasadniho nevidim . Jestli porostou tak jen proto ze se svezou na vlne …
U ostatnich jmenovanych bych rekl ze tu je realna sance…

Rob
Spaik

Wow! Diky! Asi bych jinak nikdy nevedel ze stellar existuje 😀

Hmm

To je dobře že už to víš 😀
Stellar je super, má smysl a hlavně narozdíl od všech ostatních kryptoměn který mám jen pro „trejdění“, tuhle opravdu aktivně používám.

Josef Šťastný

Zdravím! Díky za zajímavý výhled 😉 Docela by mě zajímalo, z jakých zdrojů autorka čerpá a proč si to myslí 🙂

Josef Šťastný

Tady je můj pohled na ICON 🙂
http://bit.ly/2OKKpof

Reklama: