[PREDIKCE] Vysvětlení včerejší predikce – Je toto nejlepší šance pro Bitcoin?

4
bitcoin síť transakce

Včera jsem na Kryptomagazínu publikoval spekulativní článek s grafem a výzvou k diskusi. V našem chatu na KMcap-u jste se k němu vyjádřili a nyní je řada na mně, abych vysvětlil svou teorii. Jedním dechem však dodávám, že toto je spíše jakýsi myšlenkový experiment. Já osobně si myslím, že Bitcoin dosáhne 6000 $ nejdřív na konci podzimu 2019.

Disclaimer: Doufám, že je jasné, že tento článek nelze považovat za investiční poradenství a pokud podle něj budete obchodovat a proděláte, je to vaše chyba. Jedna analýza má prakticky nulovou vypovídací hodnotu. Při obchodování je třeba dané aktivum analyzovat pravidelně a průběžně měnit své predikce a předpoklady na základě aktuálních dat a dění na trhu. Pokud byste měli o takovouto službu zájem, navštivte tuto stránku.

Graf

1W BTC/USD - Bitfinex
1W BTC/USD – Bitfinex

Mimochodem tento graf nebyl inspirován analýzami z Trading11.

Co mě tedy vedlo k publikování tohoto grafu? Inu, jak jsem zmiňoval včera v článku, tyto čáry a technické úrovně mám nakreslené již několik měsíců a Bitcoin je zatím respektuje. Pojďme si tedy rozebrat, co na grafu vidíme.

Klesající obchodní kanál

V první řadě zde máme velmi důležitou formaci trading kanál, která je tvořena dvěma trendovými liniemi. Spodní hrana kanálu působí jako support, který zajišťuje Bitcoin před dalším pádem. Vrchní hrana toto aktivum zase omezuje shora.

Klesající klín

V kanálu se však nachází ještě jedna trendline, která je mimochodem důležitější než zmiňovaná vrchní hrana. Tato trendline je tvořena postupně se snižujícími lokálními vrcholy a zdá se, že Bitcoin ji zatím akceptuje. Momentálně ji opět testujeme a bude velmi zajímavé sledovat reakci. Každopádně zdůrazňuji, že jsme v opravdu nebezpečné blízkosti této trendline a podle mě zůstává jediný logický pohyb, a to pohyb dolů.

Tato trendová linie zároveň tvoří (spolu se spodní hranou sestupného trendového kanálu) formaci klesající klín.

Rezistence na 5800 – 6500 $

V grafu si dále můžete všimnout barevného pásu v intervalu 5800 – 6500 $. Toto je přesně ten support, od kterého se Bitcoin několikrát odrazil předtím, než ho koncem listopadu prorazil. Po tomto průrazu se z něj stala silná rezistence a přejít přes ni rozhodně nebude jednoduché. Testovat ji můžeme teoreticky až do konce roku.

Tato rezistence původně vznikla na podzim 2017, kdy s ní Bitcoin asi měsíc zápasil a opravdu pořádně ji z obou stran otestoval.

Klíčová rezistence na 4200 – 4500 $

Nakonec tu máme rezistenci, která nás letos strašně omezuje v postupu směrem nahoru. Bitcoin si s ní očividně neví rady. Tato rezistence je pro nás klíčová. Vznikla v září 2017 těsně poté, co Čína zakázala obchodování s kryptoměnami na svém území. Bitcoin s ní měl obrovské problémy a nyní se historie opakuje.

Mohlo by vás zajímat:

(článek pokračuje pod odkazem)

Peněženka pro Samsung Galaxy S10 nebude podporovat Bitcoin – Důvody?

Čeká nás prudký pohyb směrem dolu

Nyní je načase vysvětlit, proč si myslím, že v průběhu března (možná v první polovině dubna), nastane další velký dump. Mám k tomuto svému tvrzení několik důvodů.

  1. Špatná nálada na trhu – Asi se shodneme, že na trhu momentálně nevládne velmi dobrá nálada. Již více než rok trvající bear market dává zabrat nejen krypto a blockchainovým firmám, ale i obchodníkům. Jistě, o dobré zprávy není nouze, chvíli však ale potrvá, než bude mít tento pozitivní fundament reálný vliv na BTC.
  2. Příliš mnoho překážek – Faktem je, že v dalším postupu směrem nahoru nám brání hned několik překážek. Ať už jde o zmíněnou trendline, klíčovou rezistenci, případně absenci jakéhokoliv pozitivního technického setupu na větších timeframech …
  3. Příliš dlouhá stagnace – Bitcoin už příliš dlouho stagnuje na aktuální ceně. V lednu ještě trochu poskakoval, ale únor se nesl ve znamení malých pohybů. Ostatně pohled na weekly graf mluví sám za sebe.

A teď si to celé dejme dohromady. Bitcoin začíná testovat klesající trendline, která ho v minulosti už minimálně 5x poslala směrem dolů. A vždycky to byl pořádný dump! A ani tentokrát to nebude jinak, protože Bitcoin shora limituje i klíčová rezistence, se kterou zápasí již tři měsíce a zatím ji nedokázal překonat. Nyní se obě tyto rezistence spojily a upřímně si neumím představit, že bychom je mohli obě porazit.

Přesně proto věřím, že následovat bude pořádný dump. Podobný, jaký jsme zaznamenali v listopadu 2018. Kam až se propadneme? Těžko říct. Zde už moje teorie končí a přicházejí spekulace.

Pojďme tedy spekulovat!

Propad se může zastavit na 3000 $. To bude pro Bitcoin špatná zpráva, protože pokud se okamžitě neotočí a nezaútočí na rezistence, za měsíc nastane podobná situace, jako tu máme dnes a zase budeme padat.

Mnoho obchodníků považuje za možné dno tohoto medvědího trhu hladinu 2500 $. Z technické analýzy vyplývá, že tato klíčová hranice by měla udržet nárazy i při skutečně velkém volume.

Třetí možností je 2000 $ – kulaté číslo, se kterým Bitcoin v minulosti často koketoval.

Je však dost možné, že půjdeme ještě mnohem níž a stín jedné weekly svíčky zasáhne hluboko do oblasti mezi 1000 a 2000 dolary. Mnoho známých traderů se vyjádřilo, že letošní low Bitcoinu očekávají na 1600 nebo 1200 $. Podle mě tam ale nezůstaneme příliš dlouho.

Takovýto propad by však mohl paradoxně nastartovat další BTC rallye a vytvoření vyššího lokálního high – konec downtrendu. Zatímco za současného stavu můžeme pouze snít o překročení klíčové rezistence, po propadu na 1500 $ a následném růstu o 200 % je přejdeme jen tak mimochodem. Ani si toho nevšimneme.

Navíc, rychlý pád do 1X00 $ oblasti by mohl konečně vytvořit kapitulační svíčku, na kterou se už půl roku těšíme. Takový restart trh s kryptoměnami potřebuje jako sůl!

Vyplatí se vůbec analyzovat Bitcoin, když je manipulován velrybami?

Jak mi neustále někdo připomíná, Bitcoin je manipulován a z velké části ho ovládají velryby. To však neznamená, že nemá smysl jej analyzovat! I velryb je již v dnešní době hodně a rozhodně se všechny neznají a soupeří mezi sebou o to, která vydělá nejvíc. A můžu říct jenom jedno. Určitě všechny do jedné používají Technickou Analýzu ve snaze predikovat plány konkurence.

Takže ano, TA na BTC funguje. Ale je třeba si uvědomit, že Analýza není to samé co predikce.

Co číst dále?

Tron giveaway: Hraje se o Teslu a 20 milionů dolarů

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem tohoto zajímavého článku je Samuel S.

4
Komentujte

avatar
1 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
ČočkinMíraJen Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Čočkin
Host
Čočkin

Tak že prodat protože v Dubnu nás čeká velký Dump , OK šéfe hned to prodávám a v Dubnu budu mít místo jednoho Bitcoinu dva díky šéfe , hned se toho jdu zbavit a lepší budu mít dva Bitcoiny v kapse než jeden ať už je duben !

Jen
Host
Jen

„Doufám, že je jasné, že tento článek nelze považovat za investiční poradenství a pokud podle něj budete obchodovat a proděláte, je to vaše chyba. “

Ale to, pana, Čočkina očividně nebere 🙂

Čočkin
Host
Čočkin

Jen
Tak že je to zpráva o ničem , pokud budu obchodovat podle této strategie tak prodělám abych neprodělal tak si musím zaplatit anál lýzu pak to bude brutální dump díky šéfe .

Míra
Host
Míra

Nějak cítím ironii