Vyhledávání pojmu Bitcoin Halving je na nejvyšším dosaženém bodě v historii

5
(3)
Šimon Černík
Šimon Černík
Velký fanoušek Bitcoinu, filmový nadšenec, student vysoké školy v Brně, tvůrce audiovizuálního obsahu.

Vzrušení kolem nadcházejícího halvingu Bitcoinu se projevilo v pokračujícím nárůstu vyhledávání tohoto termínu na Googlu.

Vyhledávání pojmu halving Bitcoinu se na Googlu vyšplhal na nejvyšší úroveň všech dob a podle předpovědí je více než dvojnásobný oproti poslednímu půlení v roce 2020.

Podle údajů Google Trends dosáhl zájem o vyhledávání tohoto termínu již 45 bodů. Google předpovídá, že do konce tohoto měsíce dosáhne odhadovaného skóre 100 bodů.

Google Trends uvádí, že hodnota 100 znamená vrchol popularity tohoto termínu.

Půlením Bitcoinu se rozumí, že odměny vyplácené těžařům se snižují na polovinu. V letošním roce se při půlení bitcoinů sníží odměny za vytěžený blok z 6,25 BTC na 3,125 BTC.

Podle časomíry Cointelegraph je v současné době plánováno, že k halvingu dojde 20. dubna kolem 4:00 UTC. Ve středoevropském časovém pásmu to znamená 5:00 ráno.

Google Trends ukazuje, že největší zájem o halving Bitcoinu projevily země, mezi které patří Nigérie, Nizozemsko, Švýcarsko a Kypr.

Rekordní zájem o půlení nemusí být překvapením po tom, co cena bitcoinu v posledních několika měsících výrazně vzrostla.

Bitcoin začal rok na ceně 42 200 USD a podle údajů CoinMarketCap vzrostl o 74 % a 13. března dosáhl nového historického maxima 73 600 USD. Od té doby se cenová akce bitcoinu ochladila a od poloviny května se obchoduje soustavně na nižších cenových úrovních. V době psaní tohoto článku činí cena BTC 61 078 dolarů, což je o 17 % méně než jeho historické maximum.

Navzdory negativnímu sentimentu investorů několik komentátorů trhu poukázalo na historické vzorce cenové akce bitcoinu, které naznačují, že by bitcoin mohl v měsících následujících po halvingu výrazně vzrůst.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img