Vrátí se cena bitcoinu nad 70 000 USD ještě do halvingu?

5
(6)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Tento víkend si kryptoměnový trh užil výraznou volatilitu, která byla spuštěna eskalací napětí na Blízkém východě. V pondělí přišla z Hongkongu zpráva o schválení spotových ETF na bitcoin. Kurz ceny bitcoinu se opět odrazil a začal růst až do otevření newyorské burzy. Pak se kurz opět otočil a klesáme. Podaří se kurzu návrat na 70 000 USD ještě před sobotním halvingem?

Nejprve si musíme shrnout aktuální situaci. Halving bitcoinu se historicky vnímá jako býčí událost, která vytvoří pocit nedostatku spojeného s nutností nákupu. Tentokrát to ale může být jiné. Tento pocit média v lidech totiž držela již od ledna, kdy došlo ke schválení spotových ETF na bitcoin v USA. Možná by šlo říci, že již od října loňského roku, kdy byly podány žádosti.

Cena tak vytvořila nové historické maximum (ATH) ještě před halvingem a současný propad zájmu o tyto fondy spíše nahrává poklesu. To samé je aktuální situace na Blízkém východě, kterou analytici srovnávají s vývojem po vypuknutí války na Ukrajině nebo počátku pandemie COVID-19. Máme tu tedy množství medvědích událostí a vyčerpaný trh, který drží média v nákupní horečce poměrně dlouho.

Nicméně o víkendu jsme otestovali úrovně kolem 60 000 USD a ukázaly se jako dobré supporty. Při analýze likvidity lze vidět, že nejvíce jí aktuálně leží kolem 71 700 USD. Tedy nad námi a historicky víme, že likvidita kurz přitahuje. Aktuálně se kurz ceny bitcoinu pohybuje kolem 64 000 USD.

Opět tu máme proslovy Fedu

Včera večer měl proslov Jerome Powell, předseda Fed. Kromě zopakování předchozích tvrzení spustil i jistou míru volatility na dolaru. Dobře pro bitcoin, protože zastavil propad a nastartoval další růst. Po jeho proslovu narostl bitcoin během pár hodin skoro o 4 %. Celý týden se vlastně nese v duchu proslovů jednotlivých členů Fed. I když přiznejme si, že ten Powellův má na trhy největší vliv.

Těžaři si neodkládají na horší časy

Těžaři během halvingu často zvyšují prodejní tlak tak, aby maximalizovali cenu. Někteří analytici předpokládají, že mají našetřené vytěžené mince a budou je prodávat ještě 4 až 6 měsíců po halvingu. Nicméně nejnovější data od analytické firmy Glassnode ukazují, že zůstatek bitcoinů ve známých peněženkách těžařů zůstává od konce března většinou stejný. Lze tedy spekulovat, že těžaři prodali svoje zásoby během nového ATH a nepředpokládají významný růst po halvingu.

Kam se cena bitcoinu pohne tento týden?

Technické ukazatele tedy mluví spíše pro stranový pohyb. Pod námi je silný support kolem 60 000 USD. Nad námi leží množství likvidity kolem 71 700 USD. Dolů nás ale tlačí napjatá geopolitická situace na Blízkém východě a klesající zájem o spotová ETF v USA. Hodně lidí ale zase sází na spotová ETF z Hongkongu.

Anketa na sociální síti X

Při bleskovém průzkumu na sociální síti X (dříve Twitter) si většina myslí, že se do pátku cena vrátí nad 70 000 USD. Co si myslíte vy?

Jaká bude cena bitcoinu během víkendového halvingu?

Zaregistrujte se na Binance skrze tento odkaz a získejte 10% slevu na obchodní poplatky

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
BKF1

Mě teda hlasování nefunguje (Firefox jak na PC, tak na telefonu). Každopádně pořád bych počítal s tím propadem a spíše výraznějším. I po halvingu. Uvidíme, jinak podle mě na to situace na Blízkém východě nemá žadný vliv spíše ten FED a situace na trhu.

Marty

Taky hlasování nefunguje… ale tipuju to okolo halvingu na stranovy pohyb 😉

Poslední editace 2 měsíců před přes Marty
spot_img