Vláda Spojených států prodala 8 200 bitcoinů

3.9
(7)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Vláda Spojených států amerických pokračuje ve snižování svého podílu v bitcoinu spojeného s nyní nefunkčním darknetovým tržištěm Silk Road. Podle nedávné zprávy od analytické firmy CryptoQuant bylo prodáno dalších 8 200 BTC.

Vláda USA se zbavuje bitcoinu

V poslední době se objevily zvěsti, že americká vláda prodává další velkou dávku svých bitcoinů. Tyto zvěsti nyní potvrdili přední analytici ze společnosti CryptoQuant. Podle jejich nejnovější zprávy, bylo 12. července prodáno 8 200 BTC, které byly původně v držení hackera Silk Road, Jamese Zhonga.

Toto číslo je mírně nižší než předchozí odhady, které naznačovaly, že vláda přesunula zhruba 9 826 BTC ze svých známých peněženek. Je to také méně než první potvrzený prodej vlády 9 861 BTC za 216 milionů dolarů v březnu. Většina kryptoměny byla přesunuta v jedné transakci 9 319 BTC, která poslala 8 200 BTC na jednu adresu a 1 119 BTC na druhou.

Ačkoli to nebylo potvrzeno, věří se, že druhá adresa s 1 119 BTC je kontrolována vládou. Jak uvádí analytická společnost CryptoQuant, tato adresa je velmi pravděpodobně změněná transakční adresa.

Podle společnosti CryptoQuantu vláda stále drží 195 307 BTC. Tyto jsou spojeny s konfiskacemi z jiných kriminálních incidentů, včetně nedávného útoku na kryptoměnovou burzu Bitfinex. Tato skutečnost naznačuje, že vláda Spojených států amerických může v budoucnu uskutečnit další prodeje.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 29 884 USD dle KMC.

Závěr

Co si o těchto transakcích myslíte vy? Podělte se s námi do komentářů nebo na naše sociální sítě. Nezapomeňte se přidat také na náš oficiální server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý komunitní obsah. Na celou transakci se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.9 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img