Vitalik Buterin ukázal hodnotu své peněženky

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Týdenní zprávy] Čína údajně spustí své CBDC dříve kvůli COVID-19

Připravili jsme pro vás stručný přehled těch nejdůležitějších zpráv za celý tento týden. Takže pokud nestíháte a uvítali byste...

[Večerní souhrn článků] • White paper pro digitální dolar připravuje půdu pro americkou CBDC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem Kryptomagazinu.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám 🙂

Vitalik Buterin, kterého jistě není třeba představovat, oznámil, že navzdory fámám, které se o něm šíří, není miliardář. Nicméně u nás už by to tvrdit nemohl.

Tvůrce druhé největší kryptoměny v příspěvku na Twitteru napsal, že nikdy nevlastnil více než 0,9 % Etherea. Nezbývalo tedy než uvést věc na pravou míru. Rozhodl se zveřejnit odkaz s adresou své digitální peněženky a ukázat tak veřejnosti, zda jsou fámy pravdivé.

Zakladatel Etherea má nyní 365 003 ETH v hodnotě asi 73 milionů dolarů (1,6 mld. korun). Buterin zdůraznil, že má také jiné peněženky, ale jsou poměrně malé a nemají významný vliv na jeho majetek.

Proč byl Vitalik „donucen“ ukázat wallet?

Buterin odhalil adresu peněženky jako reakci na post ze sociální sítě. Profesor Nouriel Roubin z New York University tvrdil, že Vitalik je miliardář. Mínil tak proto, že si Vitalik ponechal mnoho tokenů ještě předtím, než byly dostupné veřejnosti, nebo si mince předtěžil.

„Jsem si téměř jist, že neexistují žádné trestněprávní předpisy proti praxi nazývané pre-minig,“ napsal Vitalik.

Obvinění tohoto typu jsou stále více zaměřena proti tvůrcům kryptoměn, protože ve většině případů drží velkou část tokenů. To zase znamená, že mohou mít významný dopad na jejich hodnotu. S podobnými obviněními se setkával tvůrce Litecoinu, Charlie Lee, který problém vyřešil následovně. Veřejně oznámil, že prodal všechny své LTC a stihl to na vrcholu ceny, takže jistě strádat nebude. Dnes je totiž hodnota Litecoinu několikanásobně nižší. Stojí za to dodat, že v případě Bitcoinu je situace podobná, protože Satoshi Nakamoto má na svém portfoliu zhruba jeden milion BTC. To by pěkně zamávalo s trhem.

Je mnoho mincí vlastněných zakladateli problém?

Jaký je váš názor na to, že tvůrci mají mnoho tokenů vastní kryptoměny? Měli by se toho zbavit, nebo naopak držet nějakou část a být tak motivováni něco dělat?

Zdroj: bloomberg.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Hodnocení článku
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře