Visa přebírá významného partnera Ripple

0
(0)

Obsah

Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Americký gigant platebních služeb Visa Inc. přebírá společnosti Ripple významného partnera Earthport Plc – společnost založenou v roce 1997 se sídlem v Londýně, poskytující finanční služby, které nabízejí přeshraniční platební služby bankám a finančním institucím. 

Earthport je partnerem společnosti Ripple Technology, který chce integrovat protokol Ripple se stávající platební sítí společnosti s cílem zefektivnit mezinárodní transakce.

Prodej Earthportu se uskuteční za 198 milionů liber (251 milionů dolarů). Akcie společnosti Earthport jsou kótovány na sekundárním trhu londýnské burzy a v letošním roce klesly o více než 28 % kvůli rostoucím ztrátám a výdajům. To zřejmě způsobilo, že společnost zvážila zásadní změny ve své strategii.

Závěr

API Earthportu poskytuje přístup nejen k ekosystému Ripple, ale nabízí také přístup k široké škále platebních metod, které Earthport nabízí ve více než 200 zemích. Visa bude mít nyní eso v rukávu, uvidíme, jak se s tím Ripple popere.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Grand

Co to má společně s krypto?

samslav84

Ripple je firma ktorá okrem iného vytvorila XRP. Mnohými je to považované za kryptomenu a navyše, na Kryptomagazine často píšeme aj o fintechu.

spot_img