Více než 130 amerických bank vyvíjí nebo plánuje aktivity v oblasti kryptoměn

5
(3)

Počet bank v USA spadajících pod Federální společnost pro pojištění vkladů (FDIC), které se zabývají kryptoaktivy, nadále roste. To naznačuje silnou poptávku po aktivech, jako je Bitcoin a Ether, a také po službách s kryptoaktivy souvisejícími.

V této souvislosti zpráva zveřejněná Úřadem generálního inspektora FDIC (IOG) odhalila, že od ledna 2023 se přibližně 136 bank buď zapojilo, nebo plánuje pustit do podnikání souvisejícího s kryptoměnami.

Podle údajů FDIC bylo k lednu 2023 FDIC známo, že 136 pojištěných bank vyvíjelo nebo plánovalo aktivity související s kryptoaktivy.

Pozoruhodné je, že tyto banky mají dohody s třetími stranami, které umožňují klientům bank kryptoaktiva nakupovat a prodávat. Důvodem je neexistence jasných předpisů. Banky také poskytují služby ukládání na účty a služby úschovy a půjčování kryptoměnovým burzám.

Zájem o kryptoměny roste, ochrana je nutná

Podle této zprávy si kryptoměny pořídilo přibližně 52 milionů Američanů, tedy 16 % populace. Zhruba 46 000 z nich přišlo od roku 2021 kvůli kryptoměnovým podvodům o více než 1 miliardu dolarů. Vzhledem k tomu, že kolaps FTX odhalil úzké obchodní spojení této krypto burzy s přibližně 11 bankami, což vyvolalo podezření na možné zapojení do údajných podvodů s bankovními převody, zpráva zdůraznila potřebu ochrany.

FDIC by měl spolupracovat s dalšími regulačními orgány, aby zajistil jasnost ohledně regulace digitálních aktiv. Dále by FDIC měl zajistit, aby jeho kontroly, zásady a postupy řešily spotřebitelská rizika týkající se digitálních aktiv, včetně vztahu pojištění vkladů a digitálních aktiv.

Zpráva IOG přichází po sérii krachů vysoce postavených kryptografických firem, které vedly ke zvýšenému volání po regulačním dohledu. Postoj FDIC se tak stává kritičtějším. V několika sděleních regulátor varoval banky, aby se od digitálních aktiv držely dál. Odkazuje se přitom na potenciální rizika, která mohou představovat pro širší finanční systém.

V pátek vydal regulátor společně s Federálním rezervním systémem a Úřadem pro kontrolu měn prohlášení, v němž bankám nařídil, aby při nakládání s kryptoaktivy nebo vklady stablecoinů uplatňovaly stávající zásady řízení rizik. V prohlášení se píše:

Je důležité, aby bankovní organizace, které využívají určité zdroje financování od subjektů spojených s kryptoaktivy, aktivně monitorovaly rizika likvidity spojená s těmito zdroji financování a zavedly a udržovaly účinné řízení rizik a kontrolní mechanismy odpovídající úrovni rizik likvidity z takového zdroje financování.

Závěr

Je to teď na kryptoměnových trzích celkem masakr. Tedy nejen na těch kryptoměnových. Jenže žádný medvěd netrvá věčně a já stále věřím, že se situace jednou otočí a ti, co vydrželi a naopak v těchto časech přikupovali budou těmi, co se budou smát nakonec nejvíce.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Retko
Hodnocení článku :
     

Ahoj, hledal sem článek ze kterého jsi čerpal ale nic jsem nenašel a na FDIC se mi taky nic nepovedlo najít. Mohl by jsi sem dát odkaz pro čtenáře ? Díky.

Retko

Děkuju za odpověď

Poslední editace 1 rok před přes Retko
spot_img