Vesmírná turistika nabírá na obrátkách – Japonec koupil let okolo Měsíce pro sebe a své kamarády

0
(0)

Včera okolo třetí hodiny ráno, se konala dlouho očekávaná konference firmy SpaceX.  Zakladatel firmy, Elon Musk, na ní hovořil o změnách na plánované super-raketě BFR, lodi BFS a třešničkou na dortu bylo oznámení něčeho, o čem se už hodnou chvíli šeptalo.

Japonský podnikatel Jusaku Maezawa si koupil celý let lodi BFS kolem Měsíce! Na palubu plánuje pozvat umělce z celého světa. Bude zajímavé sledovat, co za umění z tohoto projektu vznikne. V každém případě jsme rádi, že můžeme konstatovat: Vesmírná turistika nabírá na obrátkách!

Už bylo na čase…

Jusaku snil o Měsíci už od dětství

Zadívali jste se někdy na Měsíc a představovali si, jak ho pozorujete zblízka? Nuže, podobné výstřelky se pomalu ale jistě stávají realitou! Jistě, první lety budou velmi drahé a dovolí si je pouze ti nejbohatší lidé na světě, ale je moudré předpokládat, že s rostoucí poptávkou se minimálně lety na oběžnou dráhu kolem Země stanou denní rutinou.

Jusaku Maezawa zaplatil firmě SpaceX za výlet lodí BFS. Nepoletí však sám. Asi nikdo nečekal, že první “Měsíční turista” pozve na palubu dalších šest až osm umělců, kteří se věnují různým uměleckým oborům. Reprezentovat budou “celé lidstvo” a každý z nich by měl během letu vytvořit jedinečné dílo.

Samotný let bude trvat šest dní a Elon Musk odhadl, že se uskuteční nejdříve v roce 2023. Vzhledem k různým průtahům a prodlením, která vývoj téměř vždy doprovázejí, však můžeme počítat s minimálně několikaletým odkladem.

lunarna trajektoria bfs spacex

Poletí se v nové lodi BFS

Let umožní raketa BFR a loď BFS. Oba stroje jsou však momentálně ve vývoji. Ten bude podle odhadů Elona Muska stát přibližně pět miliard dolarů (což je překvapivě málo).

Více informací o systému BFR a BFS najdete v tomto skvěle napsaném článku.

Naše nejnovější video:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img