Veřejný blockchain je „přirozenou volbou pro přežití!“ Bankéř varuje, že jinak banky nepřežijí

0
(0)

Zprávy a souhrny

Profilový obrázek
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

Bankéř varuje, že banky nepřežijí, pokud nebudou následovat digitalizaci a vývoj v oblasti digitálních měn a blockchainu.

Jihokorejské banky a blockchain

Odborníci v zemi říkají, že banky a další finanční instituce budou stále více hledat způsoby nasazení veřejného blockchainu. Jihokorejská blockchainová konzultantka Mira Kimová řekla, že banky v zemi se již „připravují na případnou změnu politiky.“

Uvedla:

„Řešení soukromého blockchainu jsou velmi restriktivní, pokud jste banka a potřebujete být propojeni. Ten veřejný má budoucnost a vyvíjí se tlak ze strany velkých podniků, které chtějí prosazovat inovace.“

Bankéř varuje, že není na co čekat

Vypadá to, že si banky tuto pointu uvědomují. Někdo by však mohl říct, že nejednají dostatečně pružně. Ředitel přední komerční banky NongHyup (NH Bank) Per Paxnet varoval, že ačkoli banky se nyní dívají na řešení veřejného blockchainu, zdá se, že vláda postupuje pomalu.

Jeho spolupracovník, bankéř a zástupce generálního ředitele pro digitální strategii Chung Gu-tae souhlasí. Uvedl, že k zavedení veřejného blockchainu dosud nedošlo. A to i navzdory ochotě bank využívat veřejné platformy.

Bankéř varuje, že banky „nepřežijí [síly digitalizace], pokud nebudou zavedeny převratné inovace.“

Blockchain pomůže bankám přežít?

Řada jihokorejských finančních institucí již přijala soukromé blockchainové sítě pro interní použití. Některé již mají zkušenost s mezibankovním blockchainovým pilotním testem v soukromých sítích.

Chung dodal, že finanční sektor si rychle uvědomil, že veřejný (státní) blockchain „může být použit k tomu, aby pomohl bankám přežít“ v době, kdy převládají bitcoiny, altcoiny a digitální fiat měny.

Bankéř hovoří o tom, že banky si reálně uvědomily možnost, že je kryptoměny a blockchain pošle do doby dinosaurů. Na to podle něj reagují tím, že tyto nové technologické invovace přijímají, což vidí jako „přirozenou volbou pro přežití.“

Závěr

Finančnímu sektoru by podle některých významných jihokorejských bankéřů veřejná blockchainová řešení mohla vrátit zpět konkurenční výhodu. Ta je totiž s příchodem digitalizace v ohrožení, domnívá se bankéř a šéf přední jihokorejské komerční banky. Co si o tom myslíte vy? Dejte nám vědět do komentářů.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: