Vedoucí pracovníci kryptoburzy, která přišla o 1.5 miliardy dolarů, byli zatčeni

4
(1)

Zprávy a souhrny

Poslední soudní řízení zvýšilo počet členů vedení společnosti V Global za mřížemi na sedm, vzhledem k tomu, že generální ředitel (CEO) byl již dříve odsouzen k 22letému trestu odnětí svobody.

Ponziho hra se navyplácí

Šest manažerů zapojených do podvodu s jihokorejskou kryptoburzou V Global v hodnotě 1,5 miliardy dolarů (2 biliony wonů) dostalo tresty odnětí svobody v délce až osmi let — tři z nich však nebyli zadrženi, aby se mohli proti některým obviněním bránit u soudu.

V Global fungovala mezi červencem 2020 a dubnem 2021 a nalákala přibližně 50 000 investorů, kterým slibovala 300% výnosy spolu s vysokými platbami za doporučení nových zákazníků.

Vysoké tresty

Podle překladu zpráv z 26. prosince z jihokorejských médií, jako je Economist.co.kr, dostali dva vysoce postavení manažeři, jmenovitě pánové „Yang“ a „Oh“, každý osm a tři roky za svou účast na podvodu na investorech.

Další čtyři nejmenovaní vedoucí pracovníci dostali tříleté tresty a pětiletou podmínku.

Tři z celkové šestice však zatím nebyli zadrženi, protože prohlásili, že jsou v některých obviněních nevinní a mají právo hájit se u soudu.

Soudce z 12. tresního oddělení okresního soudu v Suwonu uvedl:

Obvinění důvěřovali pouze manažerskému týmu společnosti VGlobal, vyhýbali se odpovědnosti, a jakmile začalo vyšetřování, ničili důkazy a bránili vyšetřování

Soudce však prý obžalovaným udělil určitou úlevu, protože skutečná výše podvodu a počet postižených investorů byly nižší, než se původně předpokládalo.

Podle únorové zprávy časopisu Kyeongin se tak stalo kvůli pozdějším důkazům, které ukázaly, že přibližně 10 000 investorů skutečně získalo výnosy od společnosti V Global prostřednictvím plateb z multilevel marketingových odměn, jako jsou bonusy za nábor zákazníků. Mnozí z nich pak údajně tyto zisky reinvestovali zpět do platformy před jejím uzavřením.

Již v červnu loňského roku se objevilo tvrzení, že firma prostřednictvím přílivu kapitálu od nových uživatelů vyplácela stávajícím investorům bonusy za doporučení zákazníků, údajně v hodnotě 1 000 dolarů za kus, a to způsobem podobným Ponziho hře.

Závěr

Nejnovější soudní řízení nyní zvyšuje počet vedoucích pracovníků společnosti V Global za mřížemi na sedm, vzhledem k tomu, že generální ředitel, známý jako „pan Lee“, byl již v únoru odsouzen k 22letému trestu odnětí svobody.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: