Ve Venezuele se cena Bitcoinu zdvojnásobuje každých 18 dní!

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Odpolední zprávy] • Bitcoin zpátky nad 50 000 USD • Ethereum nyní k dispozici i na Amazonu • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Celková kapitalizace kryptotrhu zůstala nad...

[Večerní souhrn článků] • Cardano odhaluje, kdy se se stane plně decentralizovaným • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem Kryptomagazinu.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám 🙂

Venezuela, kdysi jedna z nejbohatších zemí světa s obrovskými zásobami nerostných surovin a ropy, má v posledních letech obrovské problémy. Aby vláda zaplatila účty, pouští do oběhu obrovské množství bankovek. Státní měna bolívar dnes už nemá téměř žádnou hodnotu. Hyperinflace je pro Venezuelčany každodenní realitou.

Venezuela a Bitcoin

Pouze před dvanácti měsíci ve Venezuele stála káva 2300 bolívarů. Dnes musíte podle Bloomberg Café Con Leche Indexu zaplatit neuvěřitelné dva miliony! Inflace v zemi pouze v roce 2017 dosáhla 86 857 % a neustále se zrychluje. Podle některých odhadů to letos bude milion procent!

Obyvatelé Venezuely tak hledají alternativní způsoby, jak uchovat hodnotu. Státní měna je nepoužitelná, dolarů je v zemi nedostatek a nové státní kryptoměně Petro, která je krytá ropou, se nedá věřit.

Více o kryptoměně Petro najdete ZDE.

Poptávka po Bitcoinu však roste. Od června se denní objem zobchodovaných Bitcoinů v zemi zdvojnásobil a díky hyperinflaci, navzdory dlouhotrvajícímu downtrendu, cena Bitcoinu v bolívarech stoupá. A to pořádně! Zdvojnásobuje se průměrně jednou za osmnáct dní.

Jeden Bitcoin se momentálně ve Venezuele obchoduje za miliardu bolívarů a poptávka po této kryptoměně prudce roste. Takto vypadá objem zobchodovaných Bitcoinů na stránce LocalBitcoins:

coin-dance-localbitcoins-VEF-objem

Je úžasné sledovat, jak kryptoměny pomáhají lidem v nouzi po celém světě.

Tento článek je přeložen ze slovenského originálu, který pro vás připravil Samuel S.

Zdroj:
bitcoinist.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře