Včera padl nový rekord spotových ETF na bitcoin a další biliony USD přijdou ve druhém čtvrtletí

5
(13)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Včerejší den byl dalším významným milníkem pro spotová ETF na BTC. Odliv z GBTC dosáhl pouhých 79 milionů USD a celková denní změna všech těchto fondů naopak přesáhla 1 miliardu USD. Matt Hougan, hlavní investiční ředitel Bitwise, očekává, že další biliony USD přijdou ve druhém čtvrtletí letošního roku.

Společnost Bitwise absolvovala v posledních sedmi týdnech diskuze s velkými korporacemi, hedgeovými fondy a investičními konzultanty velkých institucí. Primárním poselstvím, které z nich vyplynulo, je chuť zvýšit expozici do bitcoinu v následujících měsících. To je poměrně důležitá zpráva, protože denní změny spotových ETF dnes primárně táhnou cenu vzhůru. Ale není jen důležité, jak si vedou dnes, ale i jak budou prodávat dál. A právě chuť velkých společností nakupovat nám dává šanci na další růst ceny.

Spotová ETF na bitcoin mají za sebou rekordní den

Včerejší den se stal pro spotová ETF rekordním. Fond IBIT (BlackRock) dosáhl rekordní denní změny +849 milionů USD. Zároveň transformovaný fond Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) měl odliv pouhých 79 milionů USD. Celková denní změna tak dosáhla také rekordních 1,045 miliardy USD. To je pro trh rozhodně býčí signál, který můžeme již vidět na dnešním vývoji kurzu nejen BTC.

Fondy tak včera nakoupily 14 601 mincí bitcoinu. V porovnání s tím se vytěžilo jen 900 nových mincí. To samozřejmě může vyvolat na trhu ještě větší FOMO s ohledem na možný nedostatek. Na burzách je ale stále k dispozici 1,84 milionu bitcoinů pro obchodování, což s ohledem stav 1,88 milionu z 1. ledna není zase až tak propastný pokles.

Fondy tak i dva měsíce po spuštění dokáží definovat nové rekordy. Část analytiků předpokládala silné prodeje ihned po spuštění a následný pokles. Tento předpoklad se zatím nepotvrdil, byť se dá předpokládat, že jednoho dne musí tempo začít klesat. Nic nemůže růst věčně.

Investujte do bitcoinových ETF na platformě XTB

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 13

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img