V živém vysílání ztratil přes 200 milionů dolarů. Co znamená návrat “Roaring Kitty” pro akcie GameStopu?

5
(1)
Jakub Rochlitz
Jakub Rochlitzhttps://www.etoro.com/people/thedividendfund
Jakub je analytik, autor, a zakladatel portfolia The Dividend Fund, kde spravuje aktiva v hodnotě přibližně 400 000€ pro české i zahraniční retailové investory. Specializující se na fundamentální analýzu akcií, Jakub má hlubokou vášeň pro objevování investičních příležitostí a cit pro hodnotu. S lety zkušeností na akciovém trhu sdílí své poznatky a strategie, které pomáhají investorům orientovat se v komplikovaném světě akciového trhu. Skrze své články a sociální sítě poskytuje odborné analýzy, tržní trendy a investiční tipy, které vám pomohou dosáhnout vašich finančních cílů. Sledujte ho pro spolehlivý a střízlivý pohled na trh.

Komunita retailových “meme” investorů byla v posledních dnech ve vytržení poté, co Keith Gill, na Redditu taky známý jako “Roaring Kitty” nebo “DeepF***ingValue” vyšel z temnoty a zveřejnil kromě několik sugestivních memes také jeho pozici v akciích GameStop.

Akcie GameStopu vystřelily o 50 % poté, co Roaring Kitty oznámil, že plánuje livestream. V den livestreamu však došlo k nečekanému zvratu. Samotná společnost GameStop ohlásila své kvartální výsledky 4 dny před plánovaným datem. Také autorizovala prodej 75 milionů akcií v ten samý den. Utržili na tom už více než 2 miliardy USD. Využili tak příležitost a naivitu investorů po vzoru AMC.

To způsobilo, že se akcie, které za měsíc vyrostly o víc než 300 %, propadly o téměř 50 % v den livestreamu. Gillova pozice tak ztratila více než 200 milionů dolarů. Livestream začal se slovami “Oh shit”.

Kromě GameStopu zaznamenaly zisky i další meme akcie jako AMC Entertainment a BlackBerry, protože drobní investoři se shromáždili kolem Gillovy online přítomnosti. Jeho návrat však přitahuje pozornost, přičemž se objevily zprávy naznačující, že platformy jako E*Trade zvažují opatření proti možné manipulaci s akciemi spojenou s jeho aktivitami​.

Gill svou pozici akcií a opčních kontraktů zatím nezlikvidoval, avšak je nemožné předpokládat, co se stane dál. Vícero aktérů na trhu se tentokrát nenechá překvapit “meme rally” tak, jak to bylo v roce 2021, když akcie GME vyrostli o 1 600 %. Jedno se však dá říct s jistotou. Pro GameStop bylo toto rally náramně pozitivní záležitostí, na kterou pravděpodobně tentokrát nedoplatí hedgeové fondy z Wall Street, ale retailoví investoři, neboli “The little man”.

Prozkoumejte akcie GameStop na platformě XTB

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img