V roce 2021 rostl počet ETH peněženek tempem 1,53 mil. nových adres měsíčně

4
(1)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Ethereum (ETH) peněženky (veřejné adresy) s nenulovým zůstatkem rostou jako houby po dešti. V roce 2021 jich přibylo 18,36 milionů.

ETH peněženky na vzestupu

Zatímco denní objemy ethereových transakcí a počet velryb v řetězci klesá, adresy jsou od loňského roku v silném růstu. Blockchainová zpravodajská firma IntoTheBlock nyní odhalila, že síť ETH získala v roce 2021 18,36 milionů nových adres se zůstatkem vyšším než nula.

Jejich počet tedy rostl pozoruhodným tempem 1,53 milionu nových adres každý měsíc. IntoTheBlock ve svém tweetu uvádí:

„Růst uživatelů Etherea… V kostce Dobrým způsobem, jak sledovat přijetí, je sledování počtu adres se zůstatkem [nenulovým].
– Existuje 70,4 milionu adres, které drží $ ETH
– Jen v roce 2021 se zvýšily o 18,36 milionů. To znamená, že síť rostla tempem 1,53 milionu adres za měsíc.”

Zajímavostí je, že nárůst množství peněženek údajně nekoreloval s rostoucí cenou. Zatímco ether dosáhl v roce 2021 nových cenových maxim dvakrát – na jaře a v listopadu – síť získala většinu nových adres za poslední 4 měsíce roku. Konkrétně z celkových 18,36 mil. nenulových peněžek jejich počet od října narostl asi o 10 milionů.

Konkurence nespí

Alarmující pro fanoušky Etherea je, že zatímco nenulové adresy rostou, ty aktivní ve skutečnosti kllesají. Aktivní adresy tvořily 1,05 % všech adres k 1. lednu 2021, přičemž od 15. února dokonce poklesly na 0,86 %.

A to není vše, klesá totiž jak počet transakcí, tak i množství velryb. Analytická společnost Glassnode 13. února oznámila, že velrybí peněženky dosáhly čtyřletého minima 6 226. Pozitivní na tom všem snad je jen nedávný pokles poplatků. Nicméně ten zase vede k menšímu pálení mincí a tím i vyšší inflaci Etherea.

Zdá se, že ochladnutí hypu a vysoké poplatky (stále průměrně přes 15 USD) vedou k menšímu zájmu o transakce na Ethereu. To vše nutí vývojáře i komunitu k hledání řešení. Připomeňme, že tyhlavní známe tři:

  1. Update etherea, který má přinést přechod na PoS, ale i zvýšení škálovatelnosti (očekává se zhruba v 2. polovině roku).
  2. Využití L2 řešení, přičemž už nyní tyto vrstvy fungují a můžete s nimi zkoušet pracovat (polygon, arbitrum, optimism, ale i zkSync apod.).
  3. Přejít na zcela jiné projekty s nižšími poplatky, jako je cardano, solana, terra, avalanche, cosmos a celá řada dalších.

Po obrovském nárůstu používání loni v květnu dosáhl L2 řetězec Polygon (MATIC) v průměru více než dvojnásobek denního objemu transakcí Etherea. V současné době se těší asi 3 milionům transakcí denně, zatímco ETH stagnuje kolem 1,2 milionu.

Závěr

Zatímco denní objemy ethereových transakcí a počet velryb klesá, nenulové adresy jsou od loňského roku vznikaly tempem přes 1,5 milionu měsíčně.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img