Uživatelé Coinbase stahují své Bitcoiny pryč, burze nevěří

4.4
(7)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Největší americká kryptoburza to má v poslední době hodně těžké. Nejenže se potýká s opakovanými výpadky, které znemožňují investorům plynulé obchodování, nyní se navíc burza chystá prodat svou platformu Coinbase Analytics vládě USA, z čehož její uživatelé nadšeni opravdu nejsou.

Společnost Coinbase plánuje prodat licenci pro cloudový software Coinbase Analytics Národnímu úřadu pro kontrolu obchodu s drogami (DEA) a Daňovému úřadu (IRS). Tento software bude dle všeho „přiřazovat identity“ ke krypto adresám.

Ačkoliv společnost vydala prohlášení, které ujišťuje veřejnost, že jejich data nebudou nikterak využita, obavy z narušení bezpečnosti se začaly šířit napříč celou kryptokomunitou.

„Pokud používáte Coinbase, měli byste svůj účet smazat,“

Uvedl Matt Odel, krypto nadšenec a redaktor CoinPrices.io.

Špionážní software spol. Neutrino

Společnost Coinbase vybudovala software Coinbase Analytics v loňském roce na základě akvizice s firmou Neutrino, což už tenkrát přispělo k pobouření komunity, jelikož právě  software této firmy využívaly vlády pro monitorování a získávání uživatelských dat.

Mluvčí Coinbaise reagoval na aktuální situaci ujišťováním veřejnosti, že firma nabízí produkty Coinbase Analytics regulačním orgánům a finančním institucím pouze pro podporu vyšetřování.

 „Tento nástroj nabízí pouze zjednodušený přístup k veřejně přístupným datům a v žádném okamžiku nemají přístup k jakýmkoli interním nebo zákaznickým údajům Coinbase,“

Společnost dále uvedla, že produkt používá interně k dodržování předpisů.

Bohužel tyto obavy o bezpečnost a nedávné výpadky způsobily, že zákazníci Coinbase stáhli z burzy téměř rekordní množství bitcoinů.

Podle údajů analytické firmy Glasschode to bylo o 22 000 bitcoinů více, než vložili 7. června, dva dny po zveřejnění informace o prodeji licence Coinbase Analytics a týden po posledním výpadku burzy.

bitcoin, cena bitcoinů, Coinbase, Glassnode, graf

Výpadky nejsilnější kryptoburzy

Coinbaise se potýká již nějaký čas s výpadky, které se dějí při pohybu ceny Bitcoinu o 5 % za jednu minutu. Burza tak nedokáže držet krok s dramatickým nárůstem provozu, z čehož jsou samozřejmě investoři rozhořčeni.

„Krypto trhy zažily během vypuknutí pandemie téměř stejnou bezprecedentní volatilitu a aktivitu jako tradiční trhy, což znamená, že základní technologická infrastruktura byla denně testována na zátěžovém testu,“

řekl Jim Nevotti, prezident poskytovatele obchodního softwaru Sterling Trading Tech, a dále dodal:

„Dokonce i vteřiny prostojů na přepínání platforem mohou mít vliv během nestálých období.“

Co na to tedy kryptokomunita

Obchodník s kryptoměnami Josh Rager provedl koncem minulého týden průzkum, jehož se zúčastnilo 5 000 lidí. Výsledkem bylo, že až dvě třetiny lidí, kteří používají Coinbase, jsou ochotni platformu opustit.

Závěr

Není to poprvé co společnost Coinbase čelí kritice, jež je spojena s mazáním účtů. Je proto pravděpodobné, že jakmile si vše sedne tam kam má, rozvolní se i vlna kritiky ze stran uživatelů. Na druhou stranu, obavy z dalších výpadků a ze zneužití osobních údajů některé investory opravdu k trvalému odchodu od burzy donutí.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.4 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: